Premier League: Chelsea z Mudrykiem obroniła punkt drużynie Jarmołuka, Everton z Mikolenko poniosła porażkę (wideo)

Mecze 27. rundy Mistrzostw Anglii w piłce nożnej odbyły się udział trzech Ukraińców.

W meczach 27. kolejki angielskiej Premier League (EPL) Chelsea Ukraiński skrzydłowy Michaił Mudryk zremisował na wyjeździe 2:2 z ukraińskim pomocnikiem Brentford Jegorem Jarmolukiem i ukraińskim obrońcą Evertonu Witalijem Mykolenko przegrali u siebie z West Ham< /strong> z wynikiem 1:3.

W 35. minucie Nicholas Jackson wystawił Chelsea dalej. Jednak w drugiej połowie „pszczoły” odwróciły losy meczu – w 50. minucie wynik wyrównał Mads Rörslev Rasmussen, a w 69. minucie Ioan zdobył Vissę.

A mimo to podopiecznym Mauricio Pochettino udało się uniknąć porażki. W 83. minucie remis dla „emerytów” obronił Axel Disasi.

Mudryk i Yarmolyuk rozpoczęli mecz na ławkach rezerwowych. Michaił wszedł na boisko jako rezerwowy w 71. minucie, a Jegor pojawił się na boisku w 87. minucie.

Po tym meczu Chelsea (36 punktów) zajmuje 11. miejsce w Premier League. „Brentford” (26 punktów) jest na 15. pozycji.

Recenzja meczu „Brentford” – „Chelsea”

W meczu równoległym Everton i West Ham w pierwszej połowie nie strzeliły goli – przed przerwą Toffees mogli objąć prowadzenie prowadził, ale Betu nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej połowie Betu odzyskał siły i w 56. minucie zdobył bramkę. Za sześć minut Kurt Zoumastrzelił dla gości i wyrównał.

Pod koniec meczu Hammers strzelił jeszcze dwa gole i zapewnił sobie zwycięstwo. W 90+1 minucie precyzyjny strzał oddał Tomas Soucek, a w 90+5 minucie końcowy wynik ustalił Edson Omar Alvarez.

Mikolenko rozpoczął grę w Evertonie i cały mecz spędził na boisku.

Recenzja meczu „Everton” – „West Ham”

Po tym meczu Toffees (25 punktów) zajmują 16. miejsce w Premier League . „West Ham” (42 punkty) awansował na siódmą pozycję.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Everton został pozbawiony 10 punktów w Premier Leagueza naruszenie zasad finansowego fair play. Klub z Merseyside złożył jednak apelację, która została częściowo uwzględniona i 4 punkty zwrócono Toffees.