Site icon GEO Polityka

Przesłanie Putina do Zgromadzenia Federalnego: ISW wyjaśniło, co kryje się za słowami dyktatora na temat dialogu ze Stanami Zjednoczonymi i broni nuklearnej

Waszyngtoński Instytut Studiów nad Wojną przeanalizował przesłanie szefa Federacji Rosyjskiej Władimira Putina do Zgromadzenia Federalnego kraju agresora. Amerykańscy analitycy wyjaśnili, dlaczego w trakcie swojego przemówienia dyktator Kremla zaczął mówić o dialogu ze Stanami Zjednoczonymi i zaczął grozić bronią nuklearną.

11 0

Zdjęcie – ria.ru

ISW w raporcie zwrócono uwagę na fakt, że podczas apelu do szefa Kremla powiedział Zgromadzeniu Federalnemu, że Moskwa jest gotowa rozmawiać z Waszyngtonem o „strategicznej stabilności” i zarzucił amerykańskim przywódcom brak dialogu – podaje NBN.

Jednocześnie przywódca Rosji twierdził, że podczas negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi należy wziąć pod uwagę interesy narodowe kraju agresora – czyli całkowitą kapitulację Ukrainy, a także osłabienie i rozłam Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Amerykańscy eksperci uważają, że Putin udaje, że jest zainteresowany dialogiem z Waszyngtonem w celu promowania zachodnich ustępstw wobec Ukrainy.

Również dyktator tradycyjnie groził sojusznikom Kijowa bronią nuklearną. ISW przypomniało, że przedstawiciele Kremla często używają tak agresywnej retoryki, aby zastraszyć publiczność na Zachodzie i zmniejszyć poparcie dla Ukrainy ze strony jej partnerów.

Przypomnijmy, że podczas przemówienia przed Zgromadzeniem Federalnym Putin powiedział, że jest dumny z inwazja na Ukrainę.

nbnews.com.ua

Exit mobile version