Site icon GEO Polityka

Matt Hougan: „Bitcoin ETF odnotuje jeszcze większy napływ środków”

Dyrektor ds. inwestycji Bitwise Matt Hougan uważa, że ​​rekordowe wolumeny obrotu ETF-ami typu spot Bitcoin wskazują na zainteresowanie produktami, ale nadchodzi prawdziwa fala inwestycji.

Według Matta Hougana wprowadzenie kasowych funduszy ETF na Bitcoin jest krokiem krytycznym, ale równie ważne jest zapewnienie dostępu kapitału instytucjonalnego do ETF, to znaczy umożliwienie handlu akcjami ETF dużym izbom rozliczeniowym i centrom maklerskim .

„Myślę, że za kilka miesięcy w tym obszarze nastąpi jeszcze większa fala środków, gdy zobaczymy aktywację głównych giełd i izb rozliczeniowych. Podstawą tej fali będzie kapitał instytucjonalny. Jednocześnie istnieje już zbyt duży popyt na Bitcoin i niewystarczająca podaż tego aktywa” – zauważył Hougan.

Dyrektor inwestycyjny Bitwise zauważył również, że inwestorzy detaliczni, fundusze hedgingowe i niezależni doradcy finansowi pozostają obecnie głównymi uczestnikami handlu akcjami Bitcoin. A duży kapitał instytucjonalny nadal się „chwieje”.

Warto zaznaczyć, że wczoraj, 29 lutego, jeden z największych banków inwestycyjnych w Ameryce – Merrill Lynch i Wells Fargo – zapewnił swoim zamożnym klientom możliwość handlu spotowymi funduszami ETF Bitcoin. Jednak według firmie Bloomberg, jak dotąd Produkty te są dostępne wyłącznie na specjalne życzenie klienta.

Hougan podkreślił, że napływ funduszy instytucjonalnych „spowoduje znaczny wzrost ceny Bitcoina”, być może do 100 000 dolarów za monetę już w tym roku. Ogólnie rzecz biorąc, powiedział, pojawienie się funduszy ETF Bitcoin „zapoczątkowało nową erę odkryć” w branży finansowej.

Przypomnijmy, że 29 lutego inwestorzy zainwestowali w fundusze spot BTC o 673 miliony dolarów więcej, niż z nich wycofali.

Источник: bits.media

Exit mobile version