Site icon GEO Polityka

Kanada pozwala na wysłanie swoich żołnierzy na Ukrainę – Ministerstwo Obrony określiło ten warunek

Ottawa oświadczyła, że ​​jest gotowa rozmieścić swoje wojska na Ukrainie, natomiast szef kanadyjskiego Ministerstwa Obrony Bill Blair postawił warunek wysłania sił zbrojnych na terytorium walczącego państwa.

11 0

Zdjęcie – ottawacitizen.com

< p>Szef kanadyjskiego departamentu obrony zezwolił na rozmieszczenie wojsk swojego kraju na terytorium Ukrainy, pod warunkiem, że nie wezmą one udziału w działaniach wojennych, podaje NBN, powołując się na „Toronto Star”.

W wywiadzie Urzędnik powiedział, że nie chce rozmieszczać personelu Kanadyjskich Sił Zbrojnych w pobliżu frontu na Ukrainie, aby nie wywołać wrażenia, że ​​wojska tego kraju przejmują jakikolwiek element roli bojowej. Zdaniem ministra kanadyjskie siły zbrojne mogłyby pomóc w szkoleniu ukraińskich obrońców.

Przypomnijmy, że w środę 28 lutego Blair oświadczył, że Ottawa nie rozmieści swoich sił zbrojnych na Ukrainie, nadal zapewniając Kijówowi niezbędne wsparcie w walka z rosyjskim najeźdźcą.

Wcześniej było wiadomo, że Francja może wysłać swoje wojska na Ukrainę. W Paryżu opowiedzieli, jak siły zbrojne ich kraju mogą pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy.

nbnews.com.ua

Exit mobile version