Site icon GEO Polityka

„Brzęczenie nuklearne”: analitycy ISW przeanalizowali groźby Putina

Twitter LinkedIn VK

Analitycy American Institute for the Study przeanalizowali wypowiedzi rosyjskiego dyktatora Władimira Putina podczas jego przemówienia do Rosyjskie Zgromadzenie Federalne 29 lutego.

ISW przekazało tę informację, podaje URA-Inform.  

Doszli do wniosku, że prezydent Rosji Władimir Putin i rosyjscy urzędnicy często uciekają się do gróźb nuklearnych, aby zaszczepić strach wśród zachodnich odbiorców i osłabić zachodnie poparcie dla Ukrainy.

„Kreml nie podjął żadnej znaczącej eskalacji w odpowiedzi na dostarczenie Ukrainie nowych zachodnich systemów, a ISW w dalszym ciągu uważa, że ​​użycie przez Rosję broni nuklearnej na Ukrainie i poza nią”; niezwykle nieprawdopodobne», — analitycy.

ISW zauważyło również, że Putin używał retoryki na temat negocjacji i „brzęku nuklearnego”; podczas jego przemówienia, najprawdopodobniej po to, aby zwrócić na to uwagę Zachodu i przyczynić się do działań informacyjnych Kremla.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowano, dlaczego Chiny wysyłają do kraju specjalnego wysłannika Ukraina, Federacja Rosyjska i UE jednocześnie: wyjaśnienia Pekinu.

Źródło informacji

Exit mobile version