Ukraina zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata Juniorów w Biathlonie 2024

Aleksandra Merkushina przyniosła naszej drużynie pierwszy medal na turnieju.< /p>

Ukrainka Alexandra Merkushina zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata Juniorów 2024 w Biathlonie, które odbywają się w Otepää w Estonii.

19 Letni ukraiński biathlonista zwyciężył w tarcie masowym. Po dwóch błędach na strzelnicy Alexandra dobiegła ze stratą 1,9 sekundy do srebrnej medalistki, Francuzki Loli Bougeaud. „Brąz” zdobyła Włoszka Carlotta Gautero.

Dla ukraińskiej drużyny jest to pierwszy medal na bieżących mistrzostwach planetarnych juniorów.

Generalnie dla Aleksandry jest to trzeci medal w karierze na mistrzostwach świata juniorów. W zeszłym roku zdobyła brązowe medale w biegu indywidualnym i sztafecie mieszanej.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie. Start masowy (dziewczęta)

1. Alexandra Merkushina (Ukraina, 1+1+0+0) 28:17,2 minuty

2. Lola Bougeaud (Francja, 1+0+0+0)+1,9

3. Carlotta Gautero (Włochy, 1+1+0+0) +11,1

13. Ksenia Prichodko (Ukraina, 0+0+0+0) +1:23,9

41. Valeria Khvostenko (Ukraina, 0+0+1+3) +3:10,7

Gdzie oglądać wyścigi Pucharu Świata w biathlonie

Wszystkie wyścigi są aktywne na terytorium Ukrainy Puchar Świata w Biathlonie będzie transmitowany na stronie internetowej Suspilne Sport, a także w lokalnych kanałach telewizyjnych Suspilne (Suspilne Kijów, Suspilne Połtawa itp.).

Wyścigi można także oglądać na internetowa platforma telewizyjnaKyivstar TVna kanale Suspilne Kijów. A dzięki kodowi promocyjnemu TSNUA uzyskaj dostęp premium do platformy filmowej i telewizyjnej na 7 dni.