Mistrzostwa coraz bliżej: Inter zniszczył Atalantę i zwiększył przewagę na szczycie Serie A (wideo)

"Nerazzurri" przed Juventusem już o 12 punktów.

Inter u siebie pokonał Atalantę w przełożonym meczu 21. rundy włoskiej >Serii A. Mecz na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie zakończył się wynikiem 4:0.

Goście mogli objąć prowadzenie już na początku meczu, ale po obejrzeniu w powtórce wideo (VAR) sędzia anulował bramkę Charlesa de Ketelare z powodu zagrania ręką.

Przed przerwą Nerazzurri strzelili dwa gole. W 26. minucie wynik otworzył Matteo Darmian, a w doliczonym czasie gry strzelił Lautaro Martinez.

Przypomnijmy, że dla argentyńskiego napastnika jest to już 23. gol w tym sezonie Serie A. Prowadzi wyścigu strzelców, wyprzedzając najbliższego ścigającego, napastnika Juventusu Dusana Vlahovicia, różnicą 8 bramek.

W drugiej połowie Inter doprowadził do przegranej. W 54. minucie Federico Dimarcoumieścił piłkę w siatce po tym, jak bramkarz Atalanty Marco Carnesecchi obronił rzut karny Martineza.

A punkt w meczu w 71. minucie zdobył Davide Frattesi , który wszedł na boisko jako zmiennik dziesięć minut wcześniej. Asystował mu Alexis Sanchez, który pojawił się na boisku także w drugiej połowie.

Recenzja meczu „Inter” – „Atalanta”

Zwycięstwo pozwoliło Interowi (69 punktów) zwiększyć przewagę w tabeli Serie A. Zespół Simone Inzaghiego ma teraz 12 punktów przewagi nad drugim miejsce Juventus.

Atalanta (46 punktów) pozostała na piątym miejscu – dwa punkty dzielą drużynę z Bergamo od czwartego miejsca, które zajmuje Bolonia.

W kolejnej rundzie Inter odbędzie się 4 marca Genua podejmie ukraińskiego pomocnika Rusłana Malinowskiego. Dzień wcześniej Atalanta zagra u siebie z Bolonią.