Manchester City 5 golami Haalanda i 4 asystami De Bruyne'a zniszczył Luton w Pucharze Anglii (wideo)

Norwesko-belgijska banda „obywateli” całkowicie kpił z przeciwnika.

Manchester Citypokonał Lutonw 1/8 finału FA Cup >. Mecz na stadionie Kenilworth Road w Luton zakończył się wynikiem 2:6.

Bohaterami spotkania byli czołowi piłkarze miasta Erling Holland i Kevin De Bruyne. Norweski napastnik strzelił pięć goli, a belgijski pomocnik zaliczył 4 asysty.

W pierwszej połowie Haaland trzykrotnie trafił do bramki gospodarzy po asystach De Bruyne'a. Jeszcze przed przerwą Luton odpowiedział golem Jordana Clarke’a, a na początku drugiej połowy zdobył dublet.

Zespół Pepa Guardioli nie pozwolił jednak nowicjuszowi obecnego sezonu Premier League na grę dokonać powrotu. Haaland ponownie strzelił czwartego gola po podaniu De Bruyne, a następnie Norweg strzelił piątego gola, ale tym razem przy asyście Bernardo Silvy.

Ostateczny wynik meczu ustalił Mateo Kovacic w 72. minuta, gol po podaniu John Stones.

Recenzja meczu „Luton” – „Manchester City”

W ten sposób „obywatele” dotarli do ćwierćfinału Pucharu Anglii i będą w dalszym ciągu bronić tytułu obecnego posiadacza trofeum.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku drużyna Guardioli wygrałaManchester United wynikiem 2:1.