Kalinina i Yastremskaya dotarły do ​​drugiej rundy turniejów WTA w USA (wideo)

Angelina występuje w Austin, a Dayana w San Diego.

Ukraińskie tenisistki Angelina Kalinina i Dayana Yastremskaya odniosły zwycięstwa na początku turniejów WTA odpowiednio w amerykańskim Austin i San Diego.

p> < p>Kalinina (35. miejsce w WTA) pokonała Czeszkę Sarę Beilek (132. miejsce w WTA) w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Austin – 6:3, 6:2.

The mecz trwał 1 godzinę i 8 minut. Kalinina 3 razy serwowała z rzędu, popełniła 3 podwójne błędy i wykorzystała 7 z 14 break pointów.

W drugiej rundzie zawodów Angelina zmierzy się z Kolumbijką Camilą Osorio (98. miejsce w WTA).

p>

Yastremskaya (33. miejsce w WTA) w meczu otwarcia turnieju WTA 500 w San Diego pokonała Amerykankę Caroline Dolehide (45. miejsce w WTA) – 6:4, 5:7, 6:1.

Mecz trwał 2 godziny i 9 minut. Dayana serwował 3 razy z rzędu, popełnił 9 podwójnych błędów i wykorzystał 7 z 8 break pointów.

Rosyjska Anna będzie następną Jastremskiej przeciwniczka Blinkova (nr 51 WTA), która w związku z agresywną wojną Federacji Rosyjskiej z Ukrainą może rywalizować jedynie w statusie neutralnym.

Wcześniej informowano, że kolejna ukraińska tenisistka Marta Kostyuk (34. miejsce w WTA) pokonał Amerykankę Ann Lee (167. miejsce w WTA) na początku turnieju w San Diego.

Ale kolejna Ukrainka Łesia Tsurenko (36. miejsce) WTA) zakończyła swój występ na tych zawodach, przegrywając z Brytyjką Katie Boulter (nr 49. WTA).