Zwycięstwo z charakteru: Kostyuk pokonał Amerykanina na początku turnieju w San Diego

Kolejna Ukrainka Lesya Tsurenko zakończyła występy w USA.

Ukraińska tenisistka Marta Kostyuk z sukcesem rozpoczęła turniej WTA 500 w San Diego w Ameryce.

W pierwszej rundzie meczu 21-letnia Kijowa (34. miejsce w WTA) pokonała Amerykankę Ann Lee (167. WTA), która dzięki kwalifikacjom dostała się do głównego losowania.

Mecz trwał 2 godziny 13 minut i zakończyło się zwycięstwem Ukraińca w trzech setach – 6:4, 4:6, 6:2.

Nawiasem mówiąc, było to drugie osobiste spotkanie tenisistek. Tym razem Marta zemściła się za porażkę w pierwszym meczu.

W 1/8 finału Kostyuk zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Australijka Tayla Preston (nr 153 WTA) z Polką Magdaleną French (nr 42 WTA).

Dodamy, że kolejnej Ukraince Łesi Tsurenko (nr 36 WTA) nie udało się pokonać pierwszej rundy turnieju w San Diego, przegrywa z Brytyjką Katie Boulter (49. miejsce w WTA) z wynikiem 3:6, 1:6.

Kolejna ukraińska tenisistka Dayana Yastremskaya (33. miejsce w WTA) rozpocznie swoje występy w San Diego w nocy 28 lutego. O awans do drugiej rundy zmierzy się z Amerykanką Caroline Dolehide (nr 45. WTA).