Bramka Cygankowa pomogła Gironie i Dovbikowi pokonać Rayo Vallecano w La Liga (wideo)

Drużyna Michela przerwała passę trzech meczów bez zwycięstwa w mistrzostwach Hiszpanii.< /strong>

GironaUkraińcy Artem Dovbik i Wiktor Cygankow zostali pokonani u siebie przez Rayo Vallecanow finałowym meczu 26. rundy rozgrywek hiszpańskiej La League. Mecz na Estadio Municipal de Montilivi w Gironie zakończył się wynikiem 3:0.

Pierwsza połowa meczu minęła bez bramek. Na początku drugiej połowy Katalończycy wyszli na prowadzenie w 52. minucieCygankowotrzymał podanie od Miguela Gutierreza i zza pola karnego jednym dotknięciem oddał niski strzał w dalszy róg.

Dla Cygankowa to szósty gol w sezonie. 26-letni ukraiński pomocnik ma także trzy asysty.

Wkrótce Dovbik mógł strzelić własnego gola. W 57. minucie atak drużyny Girony zakończył się dośrodkowaniem Cygankowa do Artema, ale napastnik reprezentacji Ukrainy ze znakomitej pozycji posłał piłkę nad bramkę.

Przypomnijmy, że goście zakończyli mecz w mniejszość – w 76. minucie hiszpański obrońca Pep Chavarria, który wszedł na boisko w drugiej połowie jako rezerwowy, zdążył zasłużyć na dwie żółte kartki i wyrzucić z boiska w ciągu dwóch minut.

W doliczonym czasie gry podopieczni Michela usunęli kwestię zwycięzcy meczu. Sobowtór został zaprojektowany przez Savio, który strzelił gola po spektakularnych solowych biegach w 90+1. i 90+6. minucie.

Nawiasem mówiąc, Dovbik i Cygankow znaleźli się w wyjściowym składzie drużyny Girony. Artem spędził na boisku 73 minuty, a Victor rozegrał 89 minut.

Recenzja meczu „Girona” – „Rayo Vallecano”

W ten sposób Girona przerwała passę trzech meczów bez zwycięstwa w mistrzostwach Hiszpanii. Zespół Dovbika i Cygankowa z 59 punktami powrócił na drugie miejsce w La Liga, przesuwając Barcelonę (57 punktów) na trzecią pozycję.

Real Madryt, prowadzony przez ukraińskiego bramkarza Andrieja Łunina, prowadzi w La Liga z 65 punktami zwrotnica. Rayo Vallecano (25 punktów) zajmuje 14. miejsce.

W kolejnej rundzie Girona zmierzy się z Majorką na wyjeździe 3 marca. Dzień wcześniej Rayo Vallecano będzie gościć Cadiz.