„Dynamo” pokonało „Metalist 1925” w spektakularnym meczu UPL – Garmash strzelił gola swojej byłej drużynie (wideo)

Drużyna Aleksandra Szowokowskiego wygrała pierwszy oficjalny mecz w 2024 roku < /p>

Dynamo pokonało Metalist 1925 w meczu 18. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL). Mecz na stadionie Walerija Łobanowskiego w Kijowie zakończył się wynikiem 2:4.

Charkowie objęli prowadzenie już na początku meczu. W 5. minucieDenis Garmashw swoim debiutanckim oficjalnym meczu dla Metalist 1925 strzałem zza pola karnego trafił do bramki swojego byłego klubu.

Pod koniec pierwszej połowy „biało-niebieskie” wróciły – w 43. minucie zza pola karnego w prawy górny róg celnie strzelił Vladislav Kabaev.

W drugiej połowie zespół Aleksandra Szowokowskiego objął prowadzenie prowadzenie – Vladislav Vanat strzelił gola w 62. minucie, a siedem minut później gola Vitaly Buyalsky.

W 72. minucie podopieczni Wiktora Skrypnyka, dla którego był to pierwszy mecz w roli głównego trenera charkowskiego klubu, zmniejszyli przewagę – zaraz po wejściu na boisko w roli zmiennika, zimowego nowicjusza < em>Raymond Owusu< /em>.

Jednak ostatnie słowo w tym meczu padło jednak do kibiców Kijowa – w 76. minucie Vanat zdobył podwójną bramkę.

Recenzja meczu „Metalist 1925” – Dynamo

Po tym meczu Dynamo ( 31 punktów) zajmuje piąte miejsce w UPL i traci 6 punktów do lidera mistrzostw Krivbass, ale stołeczny klub ma w rezerwie trzy mecze. „Metalist 1925” (15 punktów) utrzymał się na 12. pozycji.

W kolejnej rundzie „biało-niebieskie” 2 marca zmierzą się z „Czernomorec”, a drużyna Skripnika na boisku zmierzy się z „Minai”. tego samego dnia.