„Czernomorec” cudem obronił punkt przeciwko „Obolonowi” w finałowym meczu 18. rundy UPL (wideo)

Przez cały mecz „żeglarze” oddali jeden strzał na bramkę, podczas gdy Brewers – 20.

Obolon zremisował z Czornomorec w ostatnim meczu 18. kolejki ukraińskiej ekstraklasy (UPL). Mecz na stadionie Obolon Arena w Kijowie zakończył się wynikiem 1:1.

Mecz odbył się przy całkowitej przewadze stołecznej drużyny. W trakcie meczu Brewersowie oddali 20 strzałów (siedem celnych) na jedyny skuteczny strzał Sailors.

W pierwszej połowie drużyny nie zdobyły żadnej bramki. Po przerwie Obolon nadal był w stanie objąć prowadzenie – w 74. minucie Igor Krasnopir celnie strzelił po podaniu Olega Wiszniewskiego

Jednakże Kijowie nie utrzymali zwycięstwa. W 84. minucie Odessa wykorzystała swoją jedyną szansę – Andrey Shtogrin wybił rzut rożny Artura Avagimyana.

Recenzja Obolona dopasowanie – „Czernomorec”

Po tym meczu Obolon (15 punktów) zajmuje 14. miejsce w UPL. „Czernomorec” z 23 punktami pozostał na dziewiątej pozycji.

W kolejnej rundzie „Browarzy” zmierzą się 3 marca z „Dnieprem-1”. Dzień wcześniej drużyna Romana Grigorczuka zmierzy się na wyjeździe z Dynamem.