Real Madryt dzięki mega-obronie Lunina zapewnił sobie zwycięstwo nad Sevillą i umocnił swoją pozycję lidera w La Liga (wideo)

Piękny gol Luki Modricia zapewnił Los Blancos triumf w trudnym meczu z Nerviones.

Real MadrytUkraiński bramkarz Andriej Łunin pokonał Sevillę w centralnym meczu 26. kolejki hiszpańskiej La Liga. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie zakończył się wynikiem 1:0.

Jedyny gol w tym starciu padł pod koniec drugiej połowy. W 81. minucie 38-letni chorwacki pomocnik Los Blancos Luka Modric przypomniał wszystkim, że jest właścicielem Złotej Piłki, a od półfinału -koło pola karnego celnie strzelił pod prawy słupek.

Łunin również miał swój wkład w to zwycięstwo, wchodząc do wyjściowego składu Royal Club i rozgrywając cały mecz.

W 52. minucie Andrey znakomicie obronił. Dośrodkowanie Lucasa Ocamposa z lewej flanki zostało wykończone jednym dotknięciem z bliskiej odległości przez Isaaca Romero, ale ukraiński bramkarz zareagował fantastycznie i obronił piłkę kolanem.

Recenzja meczu „Real Madryt” – „Sevilla”

Przypomnijmy, że dla Lunina był to 19. mecz dla Realu Madryt w tym sezonie, z czego w dziewięciu zachował czyste konto.

Po zwycięstwie Realu (65 punktów) umocniła się na pozycji lidera w La Liga. Zespół Carlo Ancelottiego ma 8 punktów przewagi nad drugą w tabeli Barceloną.

Girona jest trzecia z 56 punktami, ale rozegrała o jeden mecz mniej – w poniedziałek 26 lutego drużyna Ukraińców Artema Dovbika gospodarzami będzie Rayo Vallecano.

Z kolei Sevilla (24 punkty) zajmuje 15. pozycję.

W kolejnej rundzie Real Madryt zagra 2 marca z Ukrainą napastnik Roman Yaremchuk zmierzy się na wyjeździe z Valencią, a Nerviones tego samego dnia zagrają u siebie z Realem Sociedad.