Bayer po raz kolejny zwyciężył w drodze po tytuł Bundesligi i pobił rekord Bayernu (wideo)

Zespół Xabiego Alonso na nowo napisał historię niemieckiej piłki nożnej.< /p

Bayerpokonał Mainz u siebie w 23. rundzie niemieckiej Bundesligi. Mecz na BayArena w Leverkusen zakończył się wynikiem 2:1.

Drużyna Xabiego Alonso objęła prowadzenie już w trzeciej minucie – Granit Xhaka pięknym uderzeniem z dystansu posłał piłkę w górny róg rogu.

Goście szybko zdołali odpowiedzieć – w 8. minucie Dominic Cor oddał celny strzał.

Mainz przez długi czas udawało się powstrzymać presję lidera mistrzostw, ale w 68. minucie Leverkusen ostatecznie wywalczyło zwycięstwo. Po strzale z dystansu Roberta Andrichabramkarz gości Robin Zentner popełnił błąd i uderzył piłkę prosto do własnej bramki.

Przypomnijmy, że Mainz zakończył mecz mniejszością – w 80. minucie Jessic Ngankam otrzymał prostą czerwoną kartkę za mocny faul .

Recenzja meczu „Bayer” – „Mainz”

< p>Tym samym Bayer ustanowił historyczny rekord – dla drużyny Alonso ten mecz stał się 33. z rzędu bez porażki we wszystkich turniejach (29 zwycięstw i cztery remisy). Żaden niemiecki klub wcześniej nie miał takiej serii. Leverkusen pobiło osiągnięcie Bayernu, który w sezonie 2019-2020 nie przegrał 32 meczów z rzędu.

Bayer (61 punktów) na szczycie Bundesligi zwiększył przewagę nad najbliższym rywalem Bayernem do 11 punktów, który rozegrał o jeden mecz mniej. Mainz (15 punktów) znajduje się w strefie spadkowej, zajmując przedostatnie miejsce.

W kolejnej rundzie Bayer zmierzy się 3 marca na wyjeździe z Kolonią. Dzień wcześniej Moguncja podejmie Borussię Mönchengladbach.