Site icon GEO Polityka

Z portfeli twórcy Ronin Network skradziono etery o wartości 9,5 miliona dolarów

Jeff Zirlin, współzałożyciel sidechaina Ronina wykorzystywanego w grze Axie Infinity, zgłosił atak na jego osobiste portfele, podczas których hakerom udało się wypłacić 3250 ETH o wartości 9,5 mln dolarów.

Skradzione etery zostały przesłane mostem sieciowym do trzech oddzielnych portfeli Ethereum, a następnie przeniesione do miksera kryptowalut Tornado Cash. Ta zautomatyzowana usługa służy do mieszania produktów w celu „zatarcia śladów”. Jeff Zirlin opisał szczegóły ataku:

„To był dla mnie ciężki poranek. Dwa z moich adresów zostały naruszone. Atak ograniczył się do moich kont osobistych i nie miał wpływu na weryfikację ani działanie Ronina. Wyciek klucza nie ma nic wspólnego z działalnością Sky Mavis, twórcy gry NFT Axie Infinity. Chcę wszystkich zapewnić, że stosujemy rygorystyczne środki bezpieczeństwa w odniesieniu do wszystkich działań związanych z siecią” – napisał Zirlin.

Współzałożyciel Sky Mavis Aleksander Larsen potwierdził komentarze Zirlina, że ​​atak nie miał wpływu na bezpieczeństwo sieci Ronin Network i obiektów Sky Mavis. Według Larsena most sieciowy charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa: przeszedł wiele kontroli i wstrzymuje pracę, jeśli zostanie pobranych zbyt wiele środków. Stopa RON na krótko spadła o ponad 13% z 3,17 USD do 2,74 USD w związku z ostatecznym wycofaniem środków z sieci. Później kurs tego aktywa kryptograficznego powrócił do 3 dolarów.

Atak na portfele Zirlin miał miejsce dwa lata po tym, jak napastnicy włamali się do mostu Ronin, a następnie przekazali monety stabilne USDC i ETH o wartości 625 milionów dolarów do miksera Tornado Cash. O przeprowadzenie tego ataku podejrzewa się północnokoreańską grupę hakerów Lazarus. W kwietniu 2022 r. największa giełda Binance pomogła odzyskać skradzione aktywa kryptograficzne o wartości 5,8 mln dolarów.

Источник: bits.media

Exit mobile version