Site icon GEO Polityka

Punkt zwrotny w wojnie już się rozpoczął: wiosną urzędnicy amerykańscy przyznali, czego oczekują

Twitter LinkedIn VK

Według amerykańskich ekspertów od wiosny Ukraina będzie borykać się z poważnym niedoborem amunicji i sprzętu przeciwlotniczego.

Taką informację podał amerykański serwis prasowy ABC, podaje URA-Inform.

Źródła w rządzie amerykańskim, które wolały zachować anonimowość, podzieliły się informacjami ze wspomnianą wyżej stacją telewizyjną. Nazwali koniec marca krytycznym momentem dla ukraińskiej armii, zwłaszcza jeśli Kongres nie uchwali funduszy dla Ukrainy.

Inny urzędnik zauważył, że trudno dokładnie przewidzieć, kiedy ukraińskiemu wojsku może grozić pogorszenie stanu liczebnego. , ale podkreślił, że do wiosny oczekuje się pogłębienia deficytu.

„Jesteśmy w punkcie, który zaczyna się teraz i będzie stopniowo nasilają się wiosną i latem. Dlatego ten okres, który przeżywamy, jest krytyczny’, ‚ powiedział urzędnik wojskowy USA.

Urzędnicy amerykańscy podkreślili, że Ukraina pilnie potrzebuje zarówno małej, jak i dużej amunicji, w tym rakiet naprowadzanych GPS dla systemów HIMARS.

Zauważyli również, że Ukraina w dalszym ciągu potrzebuje środków finansowych na utworzenie infrastruktury niezbędnej do obsługi przekazanych myśliwców F-16, których rozmieszczenie zaplanowano na koniec tego roku.

Przypomnijmy, że Miedwiediew mówił o planach Federacji Rosyjskiej: groził ataku na Kijów i mówił o Odessie.

Źródło informacji

Exit mobile version