Site icon GEO Polityka

Ogłoszono terminy rejestracji na NMT-2024: informacja dla kandydatów i ich rodziców

Twitter LinkedIn VK

Rejestracja do udziału w ogólnopolskim teście wieloprzedmiotowym 2024 rozpocznie się 14 marca i potrwa do 11 kwietnia włącznie.< /p>

Osvita przekazała tę informację, podaje URA-Inform.  

W okresie rejestracyjnym przyszły uczestnik NMT musi założyć osobiste konto elektroniczne na stronie internetowej Ukraińskiego Centrum Oceny Jakości Kształcenia, załadować do niego niezbędne dokumenty, wprowadzić informacje o sobie i wybrać wybrany przez siebie przedmiot zda egzamin.

Do 15 kwietnia przyszły uczestnik UMT, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mógł dokonać zmian w danych znajdujących się na koncie elektronicznym. Po 15 kwietnia zmiana danych nie będzie możliwa.

Oprócz głównego okresu rejestracyjnego obowiązuje również dodatkowy “ od 10 maja do 15 maja. W tym okresie możliwość rejestracji będą mieli ci uczestnicy, którzy z ważnych powodów nie mogli tego zrobić w głównym okresie rejestracji oraz ci, którzy zarejestrowali się w głównym okresie rejestracji, ale odmówiono im rejestracji.

Te osoby uczestnicy wezmą udział w dodatkowej sesji UMT. W takim przypadku zmiany danych rejestracyjnych można dokonać do 19 maja.

Od 8 maja zarejestrowani uczestnicy sesji głównych UMT będą mieli możliwość pobrania ze swoich kont osobistych zaproszeń, co umożliwi wskazać datę, godzinę i lokalizację UMT.

O dacie, godzinie i miejscu badania uczestnicy dodatkowych sesji będą mogli dowiedzieć się od 8 lipca. Jak wiadomo, w tym roku główna sesja UMT odbędzie się w dniach 14 maja – 25 czerwca. Dodatkowa sesja potrwa od 11 do 19 lipca.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowaliśmy, że w ukraińskich szkołach mogą pojawić się opiekunowie: kim są i jaką rolę będą pełnić.

Źródło informacji

Exit mobile version