Site icon GEO Polityka

NATO zezwoliło Siłom Zbrojnym Ukrainy na przeprowadzanie ataków na Federację Rosyjską: Stoltenberg ostrzegł, skąd uderzą

Twitter LinkedIn VK

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wyraził pewność, że Ukraina otrzymawszy od swoich sojuszników myśliwce F-16, będzie miał prawo do specjalnej samoobrony.

Taką informację podał Donpress, podaje URA-Inform.

Jak się okazało, Stoltenberg włączył możliwość uderzenia w legalnego celów wojskowych Federacji Rosyjskiej poza jej terytorium.

Sekretarz Generalny NATO zauważył, że dokładna data dostarczenia Ukrainie myśliwców nie została jeszcze ustalona, ​​gdyż jest to kwestia, którą zadecyduje Rada sojusznicy. Jednak od samego początku masowej inwazji armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy ukraińskie siły zbrojne potrzebowały takich myśliwców.

Jednocześnie szef NATO podkreślił, że decyzja użycie środków wojskowych następuje zgodnie z prawem międzynarodowym oraz w przypadku działań w samoobronie.

Powiedział także, że NATO będzie w dalszym ciągu wspierać Ukrainę w jej dążeniu do samoobrony i ochrony jej integralności terytorialnej.

Ponadto Stoltenberg wyraził nadzieję na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu i wezwał Rosję do przestrzegania prawa międzynarodowego i zaprzestania agresywnych działań wobec Ukrainy.

Przypomnijmy, że Syrski jest przygotowanie dużego audytu armii: media donosiły, kto może trafić na linię frontu.

Źródło informacji

Exit mobile version