Site icon GEO Polityka

Na Ukrainie zaczną monitorować wszystkie działania związane z kartami bankowymi

Państwo planuje wprowadzenie nowych zasad gromadzenia informacji o wszystkich środkach pieniężnych znajdujących się na kartach bankowych obywateli. Zgodnie z opublikowanym komunikatem Narodowego Banku Ukrainy na jego oficjalnej stronie internetowej, proponowane zmiany w Zasadach przechowywania, ochrony, wykorzystywania i ujawniania tajemnicy bankowej przewidują gromadzenie nie tylko danych ogólnych, ale także kart bankowych klientów liczby, pisze WomanEL.

Według oświadczenia prawnika Andrieja Mezhiritsky'ego większość proponowanych przepisów już obowiązuje, z wyjątkiem konkretnego numeru karty bankowej. Zmiany te mają na celu zwiększenie przejrzystości i kontroli transakcji finansowych obywateli.

Tajemnicza wiosna filmowa: 3 niezwykłe seriale o posmaku awanturnictwa Znana para gwiazd straciła dziecko

Ekonomista Oleg Pendzin uważa, że ​​uzyskanie numeru karty bankowej umożliwi upoważnionym organom rządowym śledzenie przepływu środków i identyfikację osób otrzymujących lub przekazujących pieniądze. To ważny krok w walce z nielegalnym sektorem gospodarki, a także uprości procedurę płacenia podatków za działalność handlową.

Planowane jest zbieranie informacji o numerach kart bankowych na Ukrainie. Źródło: ite.co.ua

Wśród osób, które mogą być zainteresowane agencjami rządowymi, z wypowiedzi Pendzina wynika, że ​​są też właściciele nieruchomości, którzy je wynajmują. Oznacza to, że dochody z najmu otrzymywane na kartach bankowych mogą podlegać opodatkowaniu.

Przy okazji, niedawno okazało się, że na Ukrainie znacznie wzrosną stawki za prąd.

Źródło informacji

Exit mobile version