Site icon GEO Polityka

Hiszpańskie służby wywiadowcze są przekonane, że za zabójstwem rosyjskiego pilota Kuzminowa stoi Kreml – media

Hiszpańskie służby wywiadowcze nie mają wątpliwości, że Kreml stoi za morderstwem rosyjskiego pilota Mi-8 Maksyma Kuzminowa, do którego doszło na terytorium ich kraju. Jednak w Madrycie ostrożnie komentują sytuację i nie śpieszą się z wydaniem odpowiedniego oświadczenia, oczekując na dowody ze strony organów ścigania.

11 0

Zdjęcie – rbc.ua

Hiszpańskie służby wywiadowcze są przekonane, że za morderstwem stoi rosyjskiego pilota Maksyma Kuzminowa w Alicante, który w sierpniu ubiegłego roku współpracował z Ukrainą, kradnąc jego helikopter Mi-8 dla Sił Zbrojnych Ukrainy, stoi Kreml, podaje NBN powołując się na publikację El Pais.

Dziennikarze piszą, że Madryt jest bardzo ostrożny w komentowaniu tej sytuacji, zwłaszcza jeśli chodzi o zaangażowanie kraju agresora. Rzeczniczka hiszpańskiego rządu Pilar Allegría powiedziała, że ​​Gwardia Cywilna powinna mieć możliwość wykonania swojej pracy i kontynuowania śledztwa.Źródła medialne wśród dyplomatów podają, że hiszpańskie organy ścigania w dalszym ciągu szukają dowodów na udział Kremla w morderstwie Kuzminowa. Jeśli to się potwierdzi, Madryt udzieli „zdecydowanej odpowiedzi”.

Przypomnijmy, że przedstawiciele Moskwy komentowali morderstwo Kuzminowa w Alicante. Rosyjski pilot został nazwany „moralnym trupem”, „zdrajcą” i „dezerterem”.

nbnews.com.ua

Exit mobile version