Site icon GEO Polityka

Gumenyuk mówił o aktywności Rosjan na granicy z Naddniestrzem

Dzień wcześniej Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformował, że nie ma jeszcze potwierdzenia, że ​​władze tzw. „Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej” mogłyby bezpośrednio zwrócić się do kremlowskiego dyktatora Władimir Putin o przyłączeniu tej nieuznanej formacji terytorialnej do Federacji Rosyjskiej, ale sytuację na wszelki wypadek opanowano.

11 0

Zdjęcie – mk.ru

Fakt, że odpowiednie struktury naszego kraju nie odnotowały jeszcze żadnej nadmiernie brutalnej działalności na terenie Naddniestrza, pisze „ NBN”, powołując się na wyjaśnienia spikerki OK „Południe” Natalii Gumenyuk, zabrzmiały na antenie teletonu „United News”, nadawanego na kanale TSN YouTube.

Oprócz wszystkich powyżej Gumenyuk podkreślił, że zamierzenia samozwańczej „Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej” dotyczące rzekomego przyłączenia się do państwa agresora w rzeczywistości mają na celu podważenie otaczającej sytuacji politycznej w przestrzeni medialnej, czyli wytworzenie napięcia społeczno-politycznego w państwie terytoria przyległe.

Przedstawiciel OK „Południe” dodał – granica państwowa Ukrainy jest niezawodnie chroniona, wzmacniana, a jej nienaruszalność jest zapewniona wszelkimi dostępnymi siłami i środkami.

Wcześniej pisaliśmy, że Gumenyuk wyjaśnił, jak „lądowanie” kilku bojowników Federacji Rosyjskiej wpłynie na obecną taktykę armii Putina.

nbnews.com.ua

Exit mobile version