Site icon GEO Polityka

Dymisja Załużnego: Zełenski wyjaśnił, dlaczego zastąpił naczelnego dowódcę Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukraiński przywódca Władimir Zełenski mówił o odwołaniu generała Walerego Załużnego ze stanowiska Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy. Według prezydenta zmienił dowództwo wojskowe, ponieważ Siły Zbrojne potrzebowały częściowego ponownego uruchomienia.

11 0

Zdjęcie – rbc.ua

W rozmowie z FOX News szef Ukrainy powiedział, że kierownictwo najwyższego dowództwa Sił Zbrojnych Ukrainy wymagało ponownego uruchomienia, nie mówiąc już o zmianie kierunków działania, dlatego zwolnił „żelaznego generała” ze stanowiska naczelnego wodza, relacjonuje „MFN”.

< p>Według gwaranta konieczna była zmiana najwyższego dowództwa wojskowego, ponieważ „niektóre rzeczy nie zmieniły się przez pewien czas”. Prezydent wyjaśnił, że aby odnieść sukces na polu bitwy, trzeba pozbyć się biurokracji, być mądrym, zaawansowanym technologicznie i szybkim, bo czas oznacza życie ludzkie.

Zełenski zaprzeczył doniesieniom jakoby zwolnił „żelaznego generała” ze stanowiska Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy w związku z rywalizacją polityczną. Ukraiński przywódca zauważył, że jest bardzo wdzięczny Załużnemu i przypomniał, że generał bronił naszego kraju, za co przyznał mu tytuł Bohatera Ukrainy.

Przypominamy, że po dymisji Załużnego i nominacji Syrskiego na stanowisko naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy, zaufanie Ukraińców do prezydenta spadło. Potwierdzają to wyniki badań socjologicznych KIIS.

nbnews.com.ua

Exit mobile version