Site icon GEO Polityka

Duża część powierzchni została zdemolowana, spalona, ​​były ofiary: dziedzictwo ataków „Szachedów” na Dniepr i Odessę

Rosyjskie zagarbniki wstrzymały wczoraj od 23 lat ataki wojskowe na Ukrainę w wyniku stagnacji dronów kamikadze, które system rakietowy. W wielu regionach rozległy się sygnały alarmowe, PPO odpowiedziała na atak, w Odessie i nad Dnieprem podjęto protesty przeciwko obiektom cywilnym i zostały one utracone.

Co wiadomo o dziedzictwie ataku „Shaheds” w tych miejscach – z macierzystego iali RBC-Ukraina.

Publikacje Wikoristanu z Telegramu Ukraińskich Sił Obrony Narodowej, Dowództwa Sił Obrony Powietrznej Sił Zbrojnych Ukrainy, Facebooka Sztab Generalny ZSU, Facebook DSNS, Telegram szefa Odesskiej Obwodowej Administracji Wojskowej nіstratsіi (OVA) Olega Kipera i szefa Dniepropietrowska OVA Sergija Lisaka.

Vibuhi w Odessie i Dniepr

W czwartek po południu Siły Zbrojne wezwały mieszkańców Odessy i Izmaila do schronienia się poprzez wykrycie wystrzeleń z Morza Czarnego bezpośrednio z zalanych obszarów rakiet X-22 z wielu rosyjskich samolotów Tu-22M3, a także rannych Wylatywali z lotniska Engels. A wojsko ostrzegało o groźbie ataków „Szahedów” aż do około godziny 22:00, którzy także lecieli z Morza Czarnego w rejon Odessy. Zokrema, w rejonie gdzie zauważono wrogiego drona.

Władze samorządowe domyśliły się także zasad ciszy informacyjnej i wezwały do ​​udania się w bezpieczne miejsce i pozostania tam do dnia alarmu. Około godziny 23:00 okazało się, że w rejonie Odessy zapanowały wibracje.

Znaczące jest, że dwunastej nocy PS ogłosiło upadek „Shahedów” na niebie nad Ukrainą. Wrogie drony, na widoku, przeleciały bezpośrednio w kierunku obwodu dniepropietrowskiego i Dniepru.

W tym miejscu wibukha ucichła około 00:43 i ponownie tuż przed rejonem dnieprskim około 01:36.< /p> Naśledki

Oleg Kiper, oficer OVA, poinformował po incydencie, że w następstwie rosyjskiego ataku „Shahed” w Odessie doszło do pożaru na terenie infrastruktury cywilnej. Urzędnik dodał, że istnieją informacje o osobach rannych oraz informacje o pracy służb ratunkowych w okolicy.

Rok służby w Siłach Obronnych Ukrainy dowiedzieli się, że wróg zaatakował obwód odeski „z rakiety i rakiety typu X-31P i X.” 22, które wystrzelono z lotnictwa taktycznego i strategicznego nad Morzem Czarnym. Wojsko odnotowało, że rakiety wroga utraciły zdolność bojową w powietrzu. Zestrzelono dziewięć dronów w obszarze zasięgu CO Ikaze.

“Jeden z ataków dronów nad morzem, które spadły na miejsce zdarzenia w strefie przybrzeżnej Odessy, powodując zniszczenia i pożar. Strażniczka po uszkodzeniu została zwolniona, ale nie odniosła żadnych obrażeń” – dodał Wyjskow.

Od początku wiedzieliśmy o zwłokach jednej osoby, którą odnaleziono w pobliżu miejsca akcji gaśniczej. Te same informacje są dostępne na temat tych, którzy nadal mogą znajdować się pośrodku.

Stało się już jasne, że liczba zabitych wzrosła do trzech osób. W ten sposób spod gruzów wydobyto ciała kolejnych dwóch osób. Operacja Poszukowa została zakończona.

W Dnieprze władze lokalne natychmiast poinformowały, że w wyniku zaangażowania wrogiego drona kamikadze typu „Shahed” w okolicy było wiele ofiar.

Protel później, już we Francji OVA poinformowało o liczbie ofiar śmiertelnych, aż osiem osób zostało rannych. Na miejscu kontynuowane są działania awaryjne i rutynowe.

Jak dodał szef OVA, w pobliżu bogatej powierzchni w pobliżu Dniepru, wroga celów przedsiębiorstwa.

“Spośród ośmiu ofiar ataku dwie zostaną pozbawione opieki lekarskiej. Ich stan ocenia się jako średni. Zapadła także decyzja o leczeniu ambulatoryjnym” – podaje jego informacja.

Dlaczego Rosjanie atakują robota PPO? Rosyjscy wojskowi od 23 lutego atakowali terytorium Ukrainy za pomocą dronów szturmowych i rakiet kilku typów. Działania bojowe mające na celu odparcie ataku naziemnego przeprowadzono w czterech rejonach.

Wróg wystrzelił w stronę Ukrainy 31 rakiet Shahed, z czego 23 zostały zestrzelone przez PPO ZSU.

Zbrodnia drony kamikaze atakujące wroga Tej nocy włączyły się także trzy rakiety przeciwlotnicze S-300, rakieta przeciwradarowa Kh-31P i dwie rakiety przeciwlotnicze Kh-22. , Obwód Połtawski, Dniepropietrowsk, Charków” , – mieszkańcy nieba zgłoszone.

Terminovi Przeczytaj ważne informacje na temat wojna między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version