Site icon GEO Polityka

Duńskie Ministerstwo Obrony ogłosiło termin dostarczenia Ukrainie pierwszych F-16, określając warunki

W ramach kierowanej przez USA „Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy” powstała „Koalicja Powietrzna”, która zapewnia rozbudowę potencjału Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy i początkowo miał na celu wysłanie do naszego kraju wielozadaniowych myśliwców F-16, jednak proces ten jest w dalszym ciągu odkładany.

22 0

Zdjęcie – fmn.dk

Fakt, że obecnie trwają intensywne prace mające na celu przygotowanie Ukrainy do otrzymać pierwsze duńskie myśliwce F-16 najpóźniej latem, pisze NBN, cytując oficjalną stronę duńskiego Ministerstwa Obrony.

Według szefa duńskiego Ministerstwa Obrony Troelsa Lunda Poulsena jest to trudno obecnie mówić o stałym harmonogramie wysłania F-16 na Ukrainę, gdyż pojawiły się dodatkowe warunki, które muszą zostać spełnione, zanim Siły Zbrojne Ukrainy będą mogły skorzystać z przekazanych samolotów.

W szczególności ukraińscy piloci i powiązany personel techniczny wsparcia krajowego powinien ukończyć pełne szkolenie, a Ukraina powinna stworzyć niezbędną logistykę i odpowiednią infrastrukturę nie później niż latem, a nie wiosną, jak wcześniej informowały zagraniczne media.

Wcześniej informował nasz portal informacyjny że Stoltenberg mówił o tym, czy ukraińscy piloci F-16 będą mogli atakować cele w Federacji Rosyjskiej.

nbnews.com.ua

Exit mobile version