Site icon GEO Polityka

Całe jednostki ani razu w ciągu dwóch lat nie były na froncie: Arakhamia mówiła o audycie Syrskiego w Siłach Zbrojnych Ukrainy

Szef partii Sługa Narodu Dawid Arakhamia powiedział, że nowy naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksander Syrski prowadzi obecnie audyt ukraińskiej armii. Według polityka odkryto tysiące żołnierzy, którzy w okresie masowej inwazji na Federację Rosyjską nie znajdowali się na pierwszej linii frontu.

11 1

Zdjęcie – nikvesti.com< /p>

Na antenie programu „Temat z Moseychukiem” Arakhamia poinformowała, że ​​generał Syrski prowadzi audyt Sił Zbrojnych Ukrainy. Sługa Narodu poinformował, że podczas kontroli okazało się, że przez cały okres wojny na pełną skalę całe jednostki ani razu nie znalazły się na linii frontu – podaje NBN.

Według polityka, dzisiaj znaleziono około 8 000 takich żołnierzy. Zostali oddelegowani do Sztabu Generalnego i w ogóle nie brali udziału w działaniach wojennych. Szef frakcji uważa, że ​​na podstawie wyników zakończenia kontroli ich liczba wzrośnie.

Zastępca ludowy wyjaśnił, że jednostki te zostaną wkrótce wysłane na linię frontu, a dowództwo Siły Zbrojne Ukrainy zastąpią je i wzmocnią obrońców.

Wcześniej Arakhamia mówiła, jak długo Ukraina będzie miała wystarczające zasoby wojskowe bez wsparcia USA.

nbnews.com.ua

Exit mobile version