Site icon GEO Polityka

Atak na Odessę i Dniepr oraz atak na przedsiębiorstwo ze zwierzętami w Mokra Rakitnoje: jak w ciągu ostatnich 24 godzin

W wyniku ataku wroga ucierpiały także obwody sumski, czernihowski, mikołajewski, doniecki, zaporoski, ługański i chersoński.

Na miejscu ataku pracują ratownicy w obwodzie odeskim

obwód czernihowskiW ciągu dnia Rosjanie przeprowadzili osiem ataków (41 eksplozji). Wróg ostrzelał rejony Nowogród-Siewierski i Koriukowski z moździerzy i systemów rakiet wielokrotnego startu, odnotowano także przybycie drona FPV. Nie było doniesień o ofiarach lokalnych ani zniszczeniach infrastruktury cywilnej. Dane są wyjaśniane, jak głosi oświadczenie OVA z dzisiejszego ranka.

W SumskiejW nocy i nad ranem Rosjanie przeprowadzili 11 ataków na tereny przygraniczne i zaludnione. Zarejestrowano 44 eksplozje moździerzy i MLRS. Ostrzał ucierpiały gminy Yunakovskaya, Belopolskaya, Velikopisarevskaya, Seredino-Budskaya i Znob-Novgorodskaya. Wstępne – bez konsekwencji. Wczoraj w ciągu dnia Rosjanie przeprowadzili dziesięć ataków na tereny przygraniczne i zaludnione. Zarejestrowano 50 eksplozji. Gminę Belopolskaya, Velikopisarevskaya, Seredino-Budskaya, Sveskaya ucierpiały w wyniku ostrzału.

W DniepropietrowskiejTej nocy obrońcy nieba zniszczyli pięć dronów. Następuje „przybycie” do dziewięciopiętrowego budynku nad Dnieprem, a wróg uderzył także w przedsiębiorstwo. Spośród ośmiu ofiar ataku dwie pozostają w placówce medycznej. Ich stan jest umiarkowany. Reszta będzie leczona ambulatoryjnie. W zrujnowanym domu wydłużają się poszukiwania osób, które mogły znajdować się pod gruzami. Agresor nie przestał ostrzeliwać rejon Nikopola. Ogień artyleryjski objął centrum regionalne, gminy Mirovskaya i Krasnogrigoryevskaya. Uszkodzone zostały dwie firmy i trzy domy prywatne. Uszkodzone zostały budynki gospodarcze. Uderzyły linie energetyczne. Ludzie są całością. Wczoraj doszło do 20 ataków na ten obszar. Większość z nich to drony kamikaze, a także ataki artyleryjskie. Eksplozje słychać było w ośrodkach regionalnych, gminach Marganetskaya, Pokrovskaya, Krasnogrigorevskaya, Mirovskaya. Pobito przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i przemysłowe, dziesięć domów, trzy budynki gospodarcze. Uderzyły linie energetyczne. Prawie 1400 rodzin nie ma prądu. Żadna osoba nie odniosła obrażeń.

W Chersoniudziennie wróg przeprowadzał 287 ataków (1716 pocisków). Uderzył w obszary mieszkalne osiedli w regionie, wieżę komórkową w obwodzie berisławskim, infrastrukturę portową i instytucję archiwalną w Chersoniu. Rankiem 22 lutego okupanci ostrzelali Lwów w obwodzie berisławskim. Jedno z „przybyć” miało miejsce w budynku mieszkalnym. 59-letni mieszkaniec okolicy, który znajdował się na podwórzu, odniósł obrażenia niezagrażające życiu. W Berisławiu lokalny mieszkaniec został trafiony przez wrogiego drona. Siły okupacyjne zrzuciły materiały wybuchowe z drona na 49-letniego mężczyznę. Doznał obrażeń obu nóg w wyniku eksplozji i odłamków. Ofiara trafiła do szpitala. Jest objęty opieką medyczną. Wieczorem armia rosyjska ostrzelała Nowotiaginkę. 72-letni mężczyzna został ranny na dziedzińcu własnego domu. Zdiagnozowano u niego wstrząśnienie mózgu, wybuchowe i urazowe uszkodzenia mózgu, a także ranę odłamkową na ramieniu. Ofiara trafiła do szpitala. W nocy wróg ostrzeliwał centralny region Chersoniu z MLRS. W wyniku ostrzału uszkodzone zostały budynki i pojazd cywilny. Nie było żadnych doniesień o ofiarach. W ciągu dnia jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne.

W ŁugańskuWczoraj okupanci otworzyli ogień wokół Makiejewki i Newskiego, używając różnego rodzaju broni. Jednak miejscowej administracji wojskowej udało się jednak dostarczyć do naszych dwóch wiosek tygodniowy zapas chleba. Rozdano go mieszkańcom Nowolubówki i Newskiego. W ciągu ostatnich 24 godzin najeźdźcy uderzyli 13 dronami. Rosjanie zaatakowali w pobliżu Ternowa, na południe od Newskiego. W ciągu dnia wróg przeprowadził 148 ataków (518 pocisków) na pozycje naszych wojsk.

Subskrybuj nasz kanał na Telegramie

W CharkowskiejOstrzałowi artyleryjskiemu i moździerzowemu wroga poddano około 20 osad, w szczególności: Sinkovka, Dvurechnaya, Ivanovka. Około nocy we wsi Mokraja Rakitnoje odnotowano trafienia. W wyniku ostrzału dronów wroga prywatne przedsiębiorstwo zostało uszkodzone. Zidentyfikowano pięć miejsc oddziaływania: silos; hangar magazynowy; stodoła – zginęło 10-15 głów; dwa trafienia – w ziemię. Nie było żadnych doniesień o ofiarach. Trwa wyjaśnianie danych.

W ZaporożuWróg intensywnie atakuje osady frontowe – odnotowano 401 ataków na dziewięć miast i wsi w regionie. Rosjanie przeprowadzili 16 ataków MLRS na Robotinoy, a także zaatakowali Gulyaypole, Malinovkę, Robotino, Malaya Tokmachkę, Novodanilovkę i Novoandreevkę za pomocą 105 dronów. 280 ostrzałów artyleryjskich miało miejsce na terenie Gulyai-Polye, Orekhov, Robotinoy, Nowodanilovka, Novodarovka, Nowoandreevka, Malinovka i Piatikhatki. Było 19 zgłoszeń o zniszczeniach budynków mieszkalnych i infrastruktury. Żaden cywil nie odniósł obrażeń.

W Doniecku pod ostrzałem rasistów minionego dnia: Berdicz, Predtechino, Konstantinopolskoye, Umanskoye, Keramik, Drużba, Siewiernoje, Kurachowo, Mirnograd, Połtawka. Uszkodzeniu uległy 23 budynki mieszkalne, budynek bloku energetycznego Elektrociepłowni Kurachowskaja, dziesięć pojazdów cywilnych, dwie przyczepy, dwie ciężarówki, dwa budynki spichlerzy, budynek internatu, 480 ton zboża i warsztat. W obwodzie donieckim dziennie: jeden zabity i 19 rannych.

W OdessieW nocy wróg zaatakował ten teren dronami szturmowymi typu Shahed-131/136 oraz rakietami typu Kh-31P i Kh-22. Trzy osoby zginęły. Nasze siły obrony powietrznej zniszczyły dziewięć dronów kamikaze, a rakiety utraciły zdolność bojową w powietrzu. Jeden z dronów spadł na przedsiębiorstwo cywilne w strefie przybrzeżnej Odessy. Wybuchł pożar. Z uszkodzonego budynku udało się uratować ochroniarza, który nie odniósł żadnych obrażeń. Ponadto podczas gaszenia pożaru ratownicy odkryli ciała trzech zabitych.

W dniu wczorajszym w Mikołajewskiej odnotowano ostrzał artyleryjski wroga w obszarze wodnym i Oczakowie. Nie było żadnych ofiar. Również wczoraj i dziś w nocy wróg przeprowadził ataki artyleryjskie na osady społeczności Kutsurub. Żadnych ofiar. Tej nocy wróg wystrzelił artylerię w kierunku osady gminy Galicyjskiej. Nie było ofiar.

lb.ua

Exit mobile version