Szachtar przegrał z Marsylią we Francji i odpadł z Ligi Europy (wideo)

"Górnicy" najpierw strzelił gola, ale potem stracił trzy gole.

Donieck Szachtar przegrał w rewanżu z francuską Marsylią1/16 finałów Ligi Europy i zakończył grę w europejskich pucharach w sezonie 2023/24. Mecz na stadionie Vélodrome w Marsylii zakończył się wynikiem 3:1.

Pierwszy mecz pomiędzy Pitmenami a Provencals odbył się 15 lutego na Volksparkstadion w Hamburgu w Niemczech zakończył się remisem 2:2. Tym samym przed rewanżem drużyny miały równe szanse na awans do 1/8 finału.

Drużyna Doniecka dobrze rozpoczęła mecz i objęła prowadzenie już w 12. minucie. Jonathan Kloss powalił Eguinaldo w polu karnym francuskiego klubu, a Georgiy Sudakov spokojnie wykorzystał rzut karny.

Dość szybko gospodarze wrócił. W 23. minucie Taras Stepanenko popełnił błąd przy własnej bramce, po czym Amin Harit podał piłkę w pole karne, gdzie Pierre-Emerick Aubameyang pewnie pokonał Dmitrija Riznyka .

Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Jednak w drugiej połowie spotkania „Prowansalczycy” strzelili dwa razy więcej i zdobyli bilet do kolejnego etapu turnieju.

Wiadomość jest na bieżąco.

Chcielibyśmy dodam, że przed drugim meczem z mistrzem Ukrainy „Marsylią” zwolnionymGennaro Gattuso ze stanowiska głównego trenera drużynę na czele stał Jean-Louis Gasse.

Przypominamy, że losowanie 1/8 finału Ligi Europy odbędzie się 23 lutego, a mecze – 7 i 14 marca.