Site icon GEO Polityka

Jeden z najbardziej odznaczonych piłkarzy w historii został skazany na długoletnie więzienie za gwałt.

Dani Alves spędzi w więzieniu kolejne 4,5 roku < /p>

Były piłkarz Barcelony i Brazylii Dani Alves został skazany na 4,5 roku więzienia w sprawie o gwałt.

Poinformowało o tym: autorytatywna hiszpańska publikacja Marca.

Śledztwo w tej sprawie zakończyło się 14 listopada, a sam proces trwał od 5 do 7 lutego. Prokuratura zażądała dla Alvesa siedmiu lat więzienia, przy czym maksymalna kara w Hiszpanii za gwałt wynosi 12 lat.

We wtorek, 22 lutego sąd podjął decyzję, skazując Brazylijczyka na 4,5 roku więzienia więzienie.

Brazylijczykowi nadal przysługuje jednak prawo odwołania się do Sądu Najwyższego Katalonii, a następnie do Sądu Najwyższego Hiszpanii.

Przypomnijmy, że w styczniu 2023 r. Alves został aresztowany pod zarzutem molestowania seksualnego. Do zdarzenia doszło 30 grudnia 2022 roku w klubie nocnym w Barcelonie. Ofiara zeznała, że ​​Alves zmusił ją do seksu oralnego w toalecie, uderzył ją i zgwałcił.

Sam piłkarz najpierw zaprzeczył wszelkim oskarżeniom, a następnie stwierdził, że do stosunku płciowego doszło za zgodą.

Dani Alves: kariera i osiągnięcia

Dani Alves to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii. W swojej karierze zdobył 46 trofeów.

Brazylijczyk światową sławę zdobył dzięki Barcelonie, dla której grał w latach 2008-2016 i 2021-2022. Razem z Katalończykami obrońca zdobył 23 trofea: został sześciokrotnym mistrzem Hiszpanii, trzykrotnie zwyciężył w Lidze Mistrzów oraz czterokrotnie zdobył Puchar i Superpuchar kraju. W sumie Brazylijczyk rozegrał w koszulce Blaugrany 407 meczów, strzelił 22 gole i 104 asysty.

Oprócz Barcelony Alves grał w Europie w barwach Sewilli, Juventusu i PSG, a w swojej ojczyźnie występował bronił barw swojego macierzystego klubu Bahia, a także Sao Paulo.

Ostatnim klubem Alvesa były meksykańskie Pumy, które zerwały kontrakt z Brazylijczykiem w związku z oskarżeniami o gwałt.

Jako w reprezentacji Brazylii rozegrał 126 meczów i strzelił 8 goli. Z reprezentacją Alves zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio.

tsn.ua

Exit mobile version