Site icon GEO Polityka

Kanada chce inwestować w zwiększoną produkcję amunicji. ZMI podał powód

Kanada chce inwestować w zwiększoną produkcję amunicji, broni Nie ma potrzeby korzystać perspektyw tej korzyści ekonomicznej w połowie stulecia.

Poinformowało o tym RBC-Ukraine za pośrednictwem CBC News.

Według danych rząd Kanady nie nakazał jeszcze swoim firmom ujawnienia ziemi w związku ze zwiększoną produkcją pocisków kalibru 155 mm.

Wygląda na to, że wiosną 2022 roku dwóch wielkich kanadyjskich producentów amunicji przedstawiło propozycję zwiększenia produkcji pocisków artyleryjskich. Być może znowu, jeśli kanadyjskie rezerwy spadną do niebezpiecznie niskiego poziomu, wielka nadzieja na zwiększenie ich wydobycia w tym kraju nie zostanie jeszcze spełniona.

CBC News Gerela sugeruje, że sojusznicy będą naciskać na Kanadę, ale wątpią, czy inwestycja zwróci się poprzez niedostateczne długoterminowe dostawy amunicji artyleryjskiej ze świata.

Konieczność zamówienia w Kanadzie wynika częściowo z faktu, że zwiększona produkcja standardowej amunicji NATO 155 mm, której będzie potrzebować zarówno Ukraina, jak i Kanada, wymaga od rządu federalnego zainwestowania w fabrykę 400 milionów dolarów.

< p >Oceny obronności Departamentów Kanady, rozbudowa i modernizacja wojskowego nacisku pocisków w ciągu trzech lat. Mimo to Kanada nadal zainwestowała blisko 5 milionów dolarów w modernizację linii produkcyjnych, jednak okres ten nie przyniósł znaczących rezultatów.

Amunicja dla Ukrainy

Wydaje się, że na początku 2023 roku Unia Europejska i sojusznicy planowali przeznaczyć miliard euro na dodatkowe zakupy amunicji dla Ukrainy. Planowano, że do 2024 roku UE dostarczy Ukrainie milion pocisków. Plan ten nie został jednak jeszcze sfinalizowany.

Przemawiając w Monachium, prezydent Czech Petro Pave oświadczył, że Praga znalazła 800 tysięcy pocisków, które w najbliższej przyszłości będą mogły zostać wysłane na Ukrainę.

Niedawno premier Estonii Kaja Kallas powiedziała także, że Europa zwiększyła produkcję łusek dla Ukrainy. Ponadto Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski stwierdził, że Polska widzi możliwość przekazania dużej ilości amunicji, aby pomóc Ukrainie.

Norwegia ogłosiła wizję ponad 90 mln dolarów za zb Zwiększenie produkcji amunicji i rozwój potencjału przemysłu obronnego kraju.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version