Everton z Mikolenko zremisował na koniec meczu i opuścił strefę spadkową Premier League (wideo)

"Toffi" obronili się przed porażką w meczu z Crystal Palace.

EvertonUkraiński obrońca Witalij Mykolenko zremisował u siebie zCrystal Palacew finałowy mecz 25. rundy angielskiej Premier League (EPL). Mecz na stadionie Goodison Park w Liverpoolu zakończył się wynikiem 1:1.

W pierwszej połowie meczu drużyny nie zdobyły żadnej bramki. Jednak w drugiej połowie meczu Orły zdołały objąć prowadzenie – w 66. minucie Jordan Ayew zdobył bramkę.

Podopieczni Seana Dyche'a znaleźli jednak siłę, aby odnieść zwycięstwo. W 84. minucie Amadou Onana strzelił gola i uratował drużynę Merseyside przed porażką.

Mikolenko wszedł do wyjściowego składu Toffees i cały mecz rozegrał na boisku.

Recenzja meczu Everton – Crystal Palace

Zostanie dodana wkrótce.

Nawiasem mówiąc, przed meczem Crystal Palace ogłosiło dymisję Roya Hodgsona ze stanowiska główny trener . Zastąpi go Oliver Glasner, który w sezonie 2021/22 wygrał Ligę Europy z niemieckim Eintrachtem Frankfurt.

Po tym meczu Everton (20 punktów) wydostał się ze strefy spadkowej Premier League, awansując na 17 miejsce. Crystal Palace (25 punktów) znajduje się na 15. pozycji.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Everton został pozbawiony 10 punktów w Premier Leagueza naruszenie zasad finansowego fair play.

W kolejnej rundzie Mistrzostw Anglii drużyna Mikolenko zmierzy się 24 lutego na wyjeździe z Brighton. Tego samego dnia Crystal Palace podejmie Burnley.