Switolina pokonała Kalininę w emocjonujących derbach Ukrainy na początku turnieju w Dubaju

W drugiej rundzie Elina Svitolina zmierzy się z Niemką Tatianą Marią.< /strong>

Pierwsza rakieta Ukrainy Elina Switolina (20. miejsce w WTA) pokonała swoją rodaczkę Angelinę Kalininę (32. miejsce w WTA) w turnieju pierwsza runda turnieju WTA 1000 w Dubaju.

Derby Ukrainy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwały 1 godzinę 41 minut. Switolina wygrała pierwszego seta wynikiem 6:3, a w drugim secie pokonała Kalininę w tie-breaku – 7:6.

W całym meczu Switolina zaserwowała 7 razy, popełniła 2 podwójne błędy i wykorzystał 1/3 break pointów. Kalinina zaliczyła 3 serwisy z rzędu, nie popełniła podwójnych błędów i nie wykorzystała żadnego z 3 break pointów.

Svitolina i Kalinina po raz drugi w karierze rywalizowały na korcie. Obydwa mecze zakończyły się na korzyść Eliny.

Przypomnijmy, że dla Switoliny jest to pierwszy turniej po Australian Open 2024, gdzie z meczu ze łzami opuściła mecz z Czechką w 1/1 8 finałów Linda Noskova z powodu kontuzji pleców.

Switolina jest jedyną Ukrainką, która przeszła rundę otwarcia turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wcześniej ze względów zdrowotnych wycofały się Łesja Tsurenko i Marta Kostiuk, a Dajana Jastremska przegrała z „neutralną” Rosjanką Weroniką Kudermetową.

W drugiej rundzie zawodów Elina zmierzy się z Niemką Tatianą Marią (nr 50 WTA).

W drugiej rundzie zawodów Elina zmierzy się z Niemką Tatyaną Marią (nr 50 WTA).