„Benfica” rozwaliła przeciwnika w mistrzostwach Portugalii – Trubin „przyniósł” bramkę i obronił rzut karny (wideo)

Ukraiński bramkarz ustanowił klubowy rekord Orłów.

BenficaUkraiński bramkarz Anatolij Trubin odniósł miażdżące zwycięstwo nad Vizeląw meczu u siebie 22. rundy Mistrzostw Portugalii . Mecz na Estádio da Luz w Lizbonie zakończył się wynikiem 6:1.

Orły zapewniły sobie zwycięstwo w pierwszej połowie dzięki dwóm bramkom Davida Neresa, a także bramkom Nicolasa Otamendiego, Thiago Gouvei i Rafy Silvy.

Na początku drugiej połowy goście strzelili jednego gola . Produktywny błąd popełnił Trubin, który pod presją przeciwnika nie zdołał prawidłowo wybić piłki. Za to Ukrainiec i jego zespół zostali ukarani przez Samuela Essende.

Jednak w 71. minucie 22-letni Ukrainiec odkupił się, pięknym skokiem obronił rzut karny tego samego Essende.

W 88. minucie gospodarze po raz szósty trafili na bramkę przeciwnika – końcowy wynik meczu ustalił Marcos Leonardo.

Co ciekawe, Trubin obronił rzut karny po raz trzeci w sezonie mistrzostw Portugalii. To nowy klubowy rekord lizbońskiego klubu.

Łącznie Anatolij rozegrał w tym sezonie 31 meczów dla Benfiki we wszystkich rozgrywkach, tracąc 27 bramek. W 11 meczach Ukrainiec zachował czyste konto.

Pragniemy dodać, że ukraiński obrońca Orest Lebiedienko rozegrał dla Viseli pełny mecz przeciwko „Orłom”.

Przegląd meczu ” Benfica – Visela

Benfica (55 punktów) prowadzi w mistrzostwach Portugalii z trzema punktami przed Sportingiem, który ma za sobą dwa mecze. Visela (16 punktów) znajduje się w strefie spadkowej – na ostatniej pozycji.

W kolejnej rundzie Benfica podejmie Portimonense 25 lutego. Tego samego dnia Visela zmierzy się u siebie z Estoril.