Ukraińskie gimnastyczki zdobyły trzy medale na pierwszym etapie sezonu Pucharu Świata

Atuty „niebiesko-żółtego” jedno „złoto” i dwa „srebrne”.

Reprezentacja Ukrainy w gimnastyce artystycznejwytypowała trzy nagrody na pierwszym etapie nowego sezonu Pucharu Świata, który odbył się w Kairze, Egipt.

Nasi sportowcy zdobyli dwa medale na poręczach. W tej dyscyplinie zwyciężył Ilya Kovtun (15 600 punktów), a srebrnym medalistą został Oleg Vernyaev (15 230 punktów). Brąz zdobył Kolumbijczyk Jossimar Calvo Moreno (15 100 punktów).

Z kolei Nazar Chepurny (14 900 punktów) wywalczył w skarbcu srebro.

< p>Na początku 21-latek z Czerkas został ogłoszony zwycięzcą zawodów, ale po proteście ormiańskiej drużyny „złoto” z przewagą 0,03 punktu trafiło do Artura Davtyana. Brązowym medalistą został Shek Wai Hung z Hongkongu (14 799 punktów).

Wcześniej informowano, że 21-letni Ukrainiec Vladislav Bukhov został mistrzem świata w pływaniu. To ósmy złoty medal w historii Ukrainy na planetarnych mistrzostwach pływania i pierwszy od 2007 roku.