Site icon GEO Polityka

Pomoc społeczna dla Ukraińców może zostać ograniczona: Rada zapowiedziała zmianę podejścia do wspierania ludności

Nie tak dawno ukraińskie ministerstwo społeczne zapewniało, że w budżecie państwa będzie wystarczająca ilość środków, aby w odpowiednim czasie zapewnić obywatelom różnego rodzaju pomoc, nawet jeśli kraje partnerskie nie zapewnią obiecanych środków, ale – jak okazało się, że wszystko było nieco inaczej.

h2> 11 0

Fotografia – dengi.ua

< p>Fakt, że w wyniku trwającej wojny w budżecie państwa Ukrainy odczuwa się znaczny niedobór środków środki finansowe, a wpłaty na pomoc społeczną mogą zostać zmniejszone po wprowadzeniu nowego mechanizmu wspierania obywateli – pisze NBN, powołując się na informacje przekazane przez szefa sejmowej komisji rozwoju gospodarczego członkostwa frakcji „Sługa Narodu” Dmytro Natalukhy w piśmie wywiad dla Ukrinform.

Według Nataluchy obecny system wsparcia opiera się na podejściu z lat 80.-90. ubiegłego wieku, czyli jest przestarzałym „dziedzictwem sowieckim””, zawartym w „Konstytucji”, która stanowi, że Ukraina jest państwem socjalnym zapewniającym ludności rozszerzone gwarancje socjalne.

Jednak poseł ludowy uważa, że ​​wielkość powyższych świadczeń socjalnych (najwyraźniej mówimy o emeryturach i dotacje) rząd powinien znacząco ograniczyć, dokonując przeglądu dotychczasowego algorytmu płatności socjalnych i tworząc inny, „bardziej zrównoważony system, który uwzględni nowe realia”.

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak wielkość emerytur wzrośnie po marcowej indeksacji.

nbnews.com.ua

Exit mobile version