Bayern poniósł sensacyjną porażkę i w Bundeslidze pozostał dalej w tyle za Bayerem (wideo)

Machachijscy giganci przegrali trzeci mecz z rzędu we wszystkich turniejach.< /strong>< /p>

Bawariaprzegrała na wyjeździe z Bochum w meczu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść gospodarzy.

Machachijski klub objął prowadzenie w 14. minucie dzięki staraniom Jamala Musiali.

Jednak już w pierwszej połowie Bochum nie tylko wrócił, ale objął prowadzenie. Najpierw Takuma Asano zdobył bramkę w 38. minucie, a tuż przed przerwą Keven Schlotterbeck.

W drugiej połowie podopieczni Thomasa Tuchela próbowali uniknąć porażki, ale w 77. minucie pozostali w mniejszości – Dayot Upamecano otrzymał drugą żółtą kartkę za faul we własnym polu karnym. Rzut karny wykorzystał Kevin Steger, zwiększając przewagę gospodarzy.

W 87. minucie Harry Kane strzelił swojego 25. gola w sezonie mistrzostw Niemiec – Anglik jest królem strzelców Bundesligi. Jednak monachijskiej drużynie nie udało się obronić nawet remisu.

Recenzja meczu „Bochum” – „Bayern”

W rezultacie Bayern przegrał trzeci mecz z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Wcześniej podopieczni Tuchela przegrali w Bundeslidze z Bayerem Leverkusen (0:3) i zostali pokonani przez Lazio (0:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Po tej porażce Bayern (50 punktów) zajmuje drugie miejsce w Bundeslidze, a różnica między monachijską drużyną a liderem Bayerem wynosi już 8 punktów. Bochum (25 punktów) awansowało na 11. pozycję.

W kolejnej rundzie Bayern zmierzy się 24 lutego z RB Lipsk. Tego samego dnia Bochum zmierzy się na wyjeździe z Borussią Mönchengladbach.