Reprezentacja Ukrainy po raz drugi z rzędu zwyciężyła w konkursie drużynowym Mistrzostw Europy Kobiet w Zapasach.

Ukraińscy zapaśnicy zdobyli sześć medali na mistrzostwach kontynentalnych w Bukareszcie.

Ukraińska reprezentacja została zwycięzcą zawodów drużynowych Mistrzostw Europy 2024 kobiet w zapasach w stylu dowolnym.

O godz. podczas mistrzostw kontynentalnych w Bukareszcie w Rumunii nasze zapaśniczki zdobyły sześć medali: jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe.

Wszystkie medale Ukrainy na Euro 2024 w zapasach kobiet

Złoto:Irina Kolyadenko (do 65 kg)

„Srebro”: Alina Filipowicz (do 59 kg), Tatiana Sova-Riżko (do 68 kg), Anastazja Szustowa (do 68 kg) do 76 kg)

„Brązowy”: Solomiya Wynnyk (do 57 kg), Julia Tkach-Ostapchuk (do 62 kg)

„Niebieski „żółci” pod względem liczby złotych medali przegrali z turecką drużyną, która zdobyła trzy nagrody najwyższego poziomu, ale została najlepsza pod względem zdobytych punktów – 147. Przewaga Ukraińców nad drugim miejscem wyniosła 5 punktów.< /p>

10. Francja – 34.

Dla Ukrainy jest to drugie z rzędu zwycięstwo w rywalizacji drużynowej Mistrzostw Europy Kobiet w zapasach i ósme w historii.

Na poprzednich mistrzostwach kontynentalnych Ukrainki zdobyli także sześć medali: dwa „złote”, trzy „srebrne” i jeden „brązowy”.

Dodajmy, że na Euro 2024 Ukraińcy mogą pochwalić się osiągnięciami w zapasach grecko-rzymskich, gdzie srebro, Alexander Grushin (do 63 kg), Zhan Belenyuk (do 87 kg), Parviz Nasibov (do 72 kg) zdobyli brąz. i Jarosław Filczakow (do 82 kg).

Łącznie zatem na Euro 2024 ukraińska drużyna zapaśnicza ma dziesięć nagród i zajmuje czwarte miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej.