Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2024: wyniki sztafet mężczyzn

Ukraińska drużyna w sztafecie mężczyzn podczas mistrzostw świata w biathlonie zajęła 13. miejsce.

W sobotę 17 lutego podczas Mistrzostw Świata w Biathlonie 2024 w Nowym Mieście w Czechach odbyła się sztafeta mężczyzn.

W reprezentacji Ukrainy Artem Prima wystąpili w niej Dmitrij Pidruchny, Denis Nasyko i Anton Dudczenko. Nasza drużyna dobiegła do mety na 13. pozycji.

W początkowej fazie Prima ćwiczyła strzelanie z leżącego z dwoma chybieniami i opuściła linię ognia na 21. pozycji. Na stoisku Artem również skorzystał z dwóch dodatkowych rund i awansował na 17. miejsce. Przekazał pałeczkę na 14. miejsce, tracąc 50 sekund do rewelacyjnego lidera wyścigu, estońskiej drużyny.

W drugim etapie Pidruchny zużył jeden dodatkowy nabój podczas strzelania na brzuchu i zajął 11. pozycję. Na trybunie Dmitry spudłował tylko raz i doprowadził nasz zespół na piąte miejsce. Do lidera – norweskiej drużyny minął pałeczkę piąty ze stratą 42,4 sekundy.

Na trzecim etapie Nasyko, ze względu na niskie tempo na dystansie, zbliżył się do podatnego na strzelanie dziewiątego, ale szybko i dokładnie przepracował na strzelnicy i wrócił na piątą pozycję. Denis zawiódł i doznał jednego okrążenia karnego, przez co Ukraina spadła na dziesiąte miejsce. Przekazał pałeczkę na 13. miejsce ze stratą 3 minut i 15 sekund do lidera – norweskiej drużyny.

Na ostatnim etapie Dudczenko strzelił czysto z pozycji leżącej i utrzymał się na 13. pozycji. Wykonał dwa rzuty karne na trybunach i ostatecznie zajął 13. miejsce. Różnica między „niebiesko-żółtymi” a zwycięzcą wyścigu wyniosła 3 minuty i 44 sekundy.

Szwecja została mistrzem świata w sztafecie mężczyzn. „Srebro” wywalczyła Norwegia, która sensacyjnie ominęła zwycięstwo ze względu na to, że Vetle Sjåstad Christiansen zdobył trzy rzuty karne w ostatniej fazie strzeleckiej. Francja zdobyła brąz.

13. Ukraina (1+11) +3:43,7

Wcześniej, 17 lutego, odbyła się sztafeta kobiet, w której ukraińska reprezentacja znalazła się w czołówce 5. Zwyciężyła reprezentacja Francji.

W niedzielę 18 lutego program Pucharu Świata w Biathlonie 2024 zakończy się startami masowymi.

Gdzie oglądać wyścigi Mistrzostw Świata w Biathlonie

Na terenie Ukrainy wszystkie wyścigi Mistrzostw Świata w Biathlonie będą transmitowane na stronie internetowej Suspilne Sport, a także w lokalnych kanałach nadawczych Suspilne (Suspilne Kijów, Suspilne Połtawa itp.).

Obejrzyj Wyścig można także oglądać w internetowej platformie telewizyjnejKyivstar TVna kanale Suspilne Kijów. A dzięki kodowi promocyjnemu TSNUA uzyskaj dostęp premium do platformy filmowej i telewizyjnej na 7 dni.