Inter zniszczył outsidera i zwiększył przewagę na szczycie Serie A (wideo)

"Nerazzurri” mają już dziesięć punktów przewagi nad swoim najbliższym rywalem w wyścigu o mistrzostwo.

Interna własnym boisku pokonał w meczu Salernitanę< strong> >25. kolejka włoskiej Serie A.Mecz na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie zakończył się wynikiem 4:0.

Nerazzurri w pierwszej połowie usunęli pytanie o zwycięzcę meczu. Marcus Thuram otworzył wynik w 17. minucie, a dwie minuty później Lautaro Martinez podwyższył prowadzenie gospodarzy. W obu przypadkach asystował Carlos Augusto.

Nawiasem mówiąc, Martinez strzelił 20. gola w sezonie Mistrzostw Włoch. Prowadzi w wyścigu strzelców z dużą przewagą, ponieważ najbliższy ścigacz, napastnik Juventusu Dusan Vlahovic, ma na swoim koncie 12 bramek.

Przed przerwą podopieczni Simone Inzaghiego zadecydowali o druzgocącym wyniku – bramkę zdobył Denzel Dumfries 40. minuta.< /p>

W drugiej połowie „czarno-niebieskie” po raz czwarty trafiły na bramkę przeciwnika. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Marko Arnautovic zakończył mecz.

Przypomnijmy, że kolejny gol Arnautovica w 80. minucie został anulowany z powodu spalonego po interwencji VAR.

Recenzja meczu „Inter” – „Salernitana”

Zatem „ Inter” (63 punkty) nadal pewnie prowadzi w Serie A. Nerazzurri powiększyli swoją przewagę nad najbliższym rywalem, Juventusem, do 10 punktów. Salernitana (13 punktów) zajmuje ostatnie, 20. miejsce.

W kolejnej rundzie Inter zmierzy się 25 lutego na wyjeździe z Lecce, a Salernitana dzień wcześniej będzie gościć Monzę.

Przypominamy, że we wtorek 20 lutego Inter zmierzy się u siebie z Atlético Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.