„Barcelona” wywarła presję na przeciwniku w 90+7 minucie i zbliżyła się do „Girony” w La Liga (wideo)

Zwycięstwo nad Celtą Vigo Robert Lewandowski strzelił rzut karny dla Katalończyków.

Barcelonapokonała Celtę Vigo na wyjeździe w zaciętym meczuw 25. hiszpańskiej La Liga wycieczka. Mecz na Estadio Balaidos w Vigo zakończył się wynikiem 1:2.

Blaugrana wyszła na prowadzenie jeszcze przed przerwą – celnym strzałem Robert Lewandowski trafił i zdobył gola asysta dla 16-letniego Lamina Yamala.

Na początku drugiej połowy gospodarze odbili się – Iago Aspas w 47. minucie trafił na bramkę katalońskiego klubu, wykorzystując podanie Oscara Minguezy .

Ale w doliczonym czasie ataku Xaviego wszyscy wywalczyli zwycięstwo. W 90+7 minucie Lewandowski wykorzystał rzut karny i tym samym zdobył dublet.

Recenzja meczu „Celta” – „Barcelona”

Po tym meczu Barcelona (54 punkty) zajmuje trzecie miejsce w La Liga. Blaugranas są bardzo blisko Girony, składającej się z Ukraińców Artema Dovbika i Wiktora Cygankowa, która ma 56 punktów i ma za sobą mecz. Celta (20 punktów) jest na 17. pozycji.

W kolejnej rundzie Barcelona zmierzy się z Getafe 24 lutego, a Celta dzień później zmierzy się z Kadyksem na wyjeździe.

Chcielibyśmy dla przypomnienia, że ​​w środę, 21 lutego, Barcelona podejmie Napoli w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.