Pierwszy medal po kontuzji: Bilodid zdobyła brąz na turnieju Wielkiego Szlema w Baku

Daria Bilodid zdobyła nagrodę podczas pierwszego startu sezonu olimpijskiego.< /strong>< /p>

Reprezentacja Ukrainy w judo zdobyła pierwszy medal w turnieju z serii Wielkiego Szlema, który odbywa się w stolicy Azerbejdżanu, Baku. „Brąz” zdobyła Daria Bilodid.

23-letnia ukraińska judoka zdobyła medal w kategorii wagowej do 57 kilogramów.

Belodid rozpoczął rywalizację od zwycięstw nad Marią Escano z Guam i Finką Pihla Salonen. W ćwierćfinale Daria przegrała z dwukrotną mistrzynią świata Christy Deguchi z Kanady.

Ukrainka dostała szansę na walkę o brąz w walkach repasażowych. Tam Bilodid pokonała Maysę Pardaevę z Turkmenistanu, a następnie w „brązowym” finale pokonała Holenderkę Julie Buerskens techniką ippon.

Przypomnijmy, że dla Darii były to pierwsze zawody po długiej przerwie; przez pół roku nie startował z powodu kontuzji pleców.

Generalnie jest to dla Bilodida ósme wyróżnienie na turniejach Wielkiego Szlema i drugie po przejściu do kategorii wagowej do 57 kg. W sumie Ukrainiec ma na swoim koncie cztery złote, jeden srebrny i trzy brązy.

Przypominamy, że Daria startowała już wcześniej w kategorii wagowej do 48 kg, gdzie na Igrzyskach Olimpijskich 2020 w 2020 roku zdobyła brąz. Tokio.< /p>