Szachtar dramatycznie uniknął porażki w pierwszym meczu barażowym Ligi Europy z Marsylią (wideo)

Rewanżowy mecz pomiędzy drużynami odbędzie się za tydzień, w lutym 22.

Donieck Szachtar zremisował z francuską Marsylią w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzów Ligę Europy. Mecz na Volksparkstadion w Hamburgu w Niemczech zakończył się wynikiem 2:2.

Z powodu wojny z rosyjskim okupantem Pitmen zmuszeni byli rozegrać swój nominalnie mecz u siebie za granicą.

p>

W pierwszej połowie zespoły nie stworzyły dużej liczby okazji do zdobycia gola, ale piłka trafiła w bramkę Prowansalczyków.

W 27. minucie Eguinaldo trafił do pustej bramki po tym, jak Daniil Sican rzucił wyzwanie bramkarzowi Marsylii Pau Lopezowi i podał piłkę Brazylijczykowi. Stało się to jednak po gwizdku sędziego, który po faulu Aleksandra Zubkowa zdecydował się przerwać grę i przyznać rzut wolny dla Szachtara.

W drugiej połowie Marsylia zdołała otworzyć wynik. W 64. minucie Pierre-Emerick Aubameyang strzelił w dalszy słupek Dmitrija Riznyka po dośrodkowaniu z prawej flanki Jonathana Klossa.

Podopieczni Marino Pusica szybko odrobili straty. W 68. minucie Nikołaj Matwienko wykorzystał błąd Klossa, który nie trafił w piłkę we własnym polu karnym i celnie strzelił w prawy dolny róg.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry francuski klub ponownie objął prowadzenie. Aubameyang przedarł się przez dwóch przeciwników na lewym skrzydle pola karnego i dośrodkował na środek, skąd Iliman Ndiae uderzył w lewy róg.

Jednakże mistrz Ukrainy walczył do samego końca, za co otrzymał zasłużoną nagrodę. W doliczonym czasie gry, w 90+3. minucie, Eguinaldo dośrodkował Zubkowa z prawej flanki i wywalczył remis dla drużyny Doniecka.

< h3>Recenzja meczu „Szachtar” – „Marsylia”

Zostanie dodane wkrótce.

Rewanż pomiędzy drużynami odbędzie się w czwartek 22 lutego na stadionie Vélodrome w Marsylii.

Losowanie 1/8 finału Ligi Europy odbędzie się 23 lutego, a mecze 7 i 14 marca.< /p>