Obrony Lunina pomogły Realowi Madryt wygrać pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów (wideo)

Niezawodna gra ukraińskiego bramkarza pozwoliła Los Blancos pokonać „RB Lipsk”.

Real MadrytUkraiński bramkarz Andriej Łunin pokonał RB Lipsk w pierwszym meczu1/8 finału Liga Mistrzów. Mecz na Red Bull Arena w Lipsku zakończył się wynikiem 0:1.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł na początku drugiej połowy. W 48. minucie Brahim Diaz przyjął piłkę od Daniego Carvajala na prawym skrzydle pola karnego i pięknie uderzył w dalszy róg.

Byki stworzyły wiele okazji do wyrównania, ale Lunin pewnie przy bramce Royal Club grał. Obrony Andrieja pozwoliły drużynie Carlo Ancelottiego zachować minimalne zwycięstwo.

Dodajmy, że na samym początku meczu piłka nadal trafiała do bramki Łunina, jednak po obejrzeniu powtórki wideo bramka Beniamina Szeszki padła ) został odwołany ze względu na spalony.

Łącznie Lunin w meczu z Niemcami zaliczył 9 interwencji.

Recenzja meczu „RB Leipzig” – „Real Madryt”

< iframe class="lazy loading" data-src="https://embed.megogo.net/ev3/universal?id=23549736&lang=ru"frameborder="0" szerokość="100%" wysokość="500" loading="lazy" scrolling="no" zezwoleniefullscreen="allowfullscreen">

Pamiętaj, że dla Lunina był to 17. mecz Los Blancos we wszystkich turniejach w tym roku pora roku. W sumie Ukrainiec strzelił 13 bramek i zachował osiem czystych kont.

Rewanżowy mecz pomiędzy klubami odbędzie się 6 marca na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie.

Pamiętajcie, losowanie to 1/4, a 1/2 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na 15 marca.