Site icon GEO Polityka

Zełenski powiedział, ile dronów kamikaze Shahed zniszczyło siły obrony powietrznej od początku roku

Przywódca państwa Władimir Zełenski podał liczbę dronów kamikaze Shahed zniszczonych przez ukraińskie siły obrony powietrznej od początku roku. Prezydent wymienił także jeden z kluczowych priorytetów roku.

11 0

Zdjęcie – President.gov.ua

W niedzielę 11 lutego podczas wieczornego wystąpienia wideo do Ukraińców gwarant podziękował personelowi wojskowemu, który teraz i na co dzień pełniąc służbę bojową ratując naszych obywateli i infrastrukturę, informuje „NBN”.

Jak poinformował głowa państwa, od początku roku do chwili obecnej siły obrony powietrznej zniszczyły 359 „ Drony kamikaze Shahed, które rosyjskie siły okupacyjne wystrzeliły w nasz kraj.

Według prezydenta celność oddziałów obrony powietrznej, praca w walce elektronicznej i wsparcie każdego z sojuszników ratują życie Ukraińcy.

Zełenski dodał, że trwają prace nad zwiększeniem skuteczności mobilnych grup ogniowych. Ponadto jednym z kluczowych priorytetów roku jest zapewnienie ochronnych systemów walki elektronicznej większej liczbie regionów kraju.

Przypominamy, że OK „Yug” wyjaśnił, dlaczego siły obrony powietrznej Ukrainy sąsiednie państwa są aktywowane podczas ataków Rosjan z „Szahedami”.< /p>

nbnews.com.ua

Exit mobile version