Site icon GEO Polityka

OK „Południe” wyjaśniło spadek intensywności ataków Sił Zbrojnych Rosji na lewym brzegu obwodu chersońskiego

Szef centrum prasowego Sił Obronnych Południa Ukrainy Natalia Gumenyuk powiedziała, że ​​na lewym brzegu obwodu chersońskiego Rosjanie nieustannie próbują wyprzeć Ukraińskie Siły Zbrojne z Tam. Jednak intensywność ataków „drugiej armii świata” zaczęła maleć.

11 0

Zdjęcie – delfi.lt

Szef centrum prasowe podało w Channel 24, że na lewym brzegu obwodu chersońskiego rosyjskie siły zbrojne w dalszym ciągu przeprowadzają „mięsne” ataki z dużą liczbą piechoty, ponieważ ma ona zakaz używania pojazdów opancerzonych, informuje NBN.

Według marszałka dowództwa operacyjnego „Południe” intensywność działań „wyzwolicieli” w tej strefie frontu maleje, gdyż wrogiemu dowództwu coraz trudniej jest znaleźć entuzjastów do nowego szturmu grup.

Jednak spadek intensywności ataków sił okupacyjnych Putina na lewy brzeg regionu może mieć charakter przejściowy do czasu sprowadzenia przez kierownictwo Sił Zbrojnych Rosji rezerw.

Wcześniej dowództwo okupantów zabierało najeźdźców z innych kierunków. Bojownicy, którzy nie wiedzieli o sytuacji na tym odcinku frontu, zgodzili się na przeprowadzenie szturmu.

Przypomnijmy, że Siły Zbrojne Ukrainy opowiedziały, jak obrońcom udaje się utrzymać pozycje na lewym brzegu obwodu chersońskiego .

nbnews.com.ua

Exit mobile version