Site icon GEO Polityka

Siły Zbrojne Ukrainy mówiły o możliwości operacyjnego okrążenia Awdiejewki przez najeźdźców

Od jesieni ubiegłego roku armia Putina za wszelką cenę stara się zdobyć Awdiejewkę – na tym etapie walk o to miasto, zdaniem analityków wojskowych, okupanci stracili kilkadziesiąt tysiące personelu, ale wciąż mają nadzieję na zdobycie tej ważnej osady.

11 0

Zdjęcie – facebook.com/GeneralStaff.ua

O&nbsp ;fakt, że obecnie „drugiej armii świata” udaje się jedynie infiltrować przedmieścia Awdijewki, a także w w sytuacji, w której osada, a w związku z tym obrońcy naszego kraju mogą zostać otoczeni, pisze „NBN”, powołując się na wyjaśnienia przekazane przez marszałka Sił Obronnych kierunku Taurydy Dmitrija Łychowego w audycji telewizyjnej w kanał YouTube TSN.

Według Łychowego w scenariuszu, który pozwala najeźdźcom wyjść bliżej „tętnic zaopatrzeniowych”, wówczas istnieje droga (lub szlaki zaopatrzeniowe) wytyczona nieco do na zachód od koksowni Avdeevka, wówczas realizacja dostaw, komunikacji logistycznej, rotacja i wzmacnianie naszych jednostek w mieście „będzie bardzo trudna”.

W ten sposób zatem w przypadku opisanego powyżej postępu rosyjskich sił okupacyjnych, możemy mówić o środowisku operacyjnym.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że Tarnawski nazwał priorytetowe cele Federacji Rosyjskiej pod Awdiejewką i ocenił „sukcesy” Armia Putina.

nbnews.com.ua

Exit mobile version