Site icon GEO Polityka

Shoigu również mógł zostać zwolniony: źródło dowiedziało się, jakie rozmowy toczą się wśród wojskowych

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podała firma Donpress, która odniosła się do ww. opinii publicznej, podaje URA-Inform

Według źródła generał Michaił Teplinski i jego sojusznicy wojskowi nie odpowiedzą na oskarżenia o próbę zorganizowania zamachu stanu i ataku na Moskwę kierowane pod adresem Teplińskiego.

Jedną z przyczyn takiego zachowania jest rzekome możliwość rezygnacji Szojgu już na wiosnę. Jednocześnie jeden z funkcjonariuszy bliskich Cieplinskiemu zauważył:

„Wiadomo, że Putin spodziewa się zdobycia Awdijewki na początku marca. Jednak prawdziwe ataki na miasto, często prowadzone przez Szojgu i Gierasimowa, nie doprowadzą do sukcesu. Najprawdopodobniej za każdy metr miasta będziemy drogo płacić. Po tym wydarzeniu zarówno Szojgu, jak i Gierasimow mogą stracić swoje stanowiska”

W odpowiedzi na komentarz dotyczący niemożności likwidacji ukraińskiego przyczółka w obwodzie chersońskim, źródło publiczne rzekomo podało:

«To zupełnie inna sytuacja. Generał Teplinsky ceni życie swoich żołnierzy. Nasze straty są tam minimalne. W przeciwieństwie do dni pod Awdejewką, kiedy dziennie traciliśmy setki żołnierzy. Wypędzimy wroga z lewego brzegu, to tylko kwestia czasu.

Wyraził opinię, że byłoby lepiej, gdyby po sukcesach w obwodzie chersońskim Tepliński otrzymał dowodzenie szturmem na Awdiejewkę.

„Wtedy miasto byłoby za nami i byłoby mniej ofiar”, „ 8212; dodał.

Przypomnijmy, że Zełenski napomykał, dlaczego zwolnił Załużnego: prezydent mówił o Ukraińcach io wojnie w ogóle.

Źródło informacji

Exit mobile version