Szachtar pokonał mistrza Turkmenistanu na zimowym zgrupowaniu

Donieck „Szachtar” pokonał turkmeńskiego „Arkadagu” w meczu sparingowym na tureckiej ziemi.

RBC-Ukraina informuje o wynikach meczu.

Mecz kontrolny

Szachtar – Arkadag – 4:1

Gole: Eginaldo, 25 (kary), 70, Gocholeyshvili, 37 (kary), Pedrinho, 90+1 – Annaguliev, 32

„Girniki” przewodziły inicjatywie od pierwszych Khvylinów. Zespół Marino Pušicia nie był jednak w stanie strzelić gola. Prawdziwy moment to otwarcie rakhunoka po zamordowaniu Lemkina, czyli pocałunek w poprzeczkę po cięciu.

Pow „Szachtar” 25 Chwylini. Inspiracją dla tego Eginaldo był rozmiar piłki i bramkarz na różnych odcinkach 11-metrowego pola. Brazylijczyk sam zasłużył na rzut karny, który z dumą wykorzystał.

Proszę, „Arkadag” niechętnie odniósł sukces. Dodatkowy standard dla Turkmenów. Tuż przed zwrotem linii obrona „Girnik” nie przeszkodziła Annagulijewowi, który zamknął pobliski słupek. Rudko mówi Szachtarowi, że ten odcinek nie jest szalony.

To prawda, że ​​​​do przerwy zespół Pushicha nadal objął prowadzenie. I nagle drużyna Doniecka po rzutach karnych objęła prowadzenie. Młody Tsukanov został raz pokonany, a Gocholeyshvili wykorzystał bramkę z rzutu karnego.

Na początku drugiej połowy drużyny wymieniły pamiętne chwile. Kiper Twardowski zdobył Szachtara po ułaskawieniu Rakitskiego. Natomista zastrzelił Pedrinyę po zgromadzeniu przeszłości.

Pozostała rama „Girnik” została zainstalowana przy ostatnim cięciu. Zacznę od Yeginaldo, który podam do Miroshiego, elegancko przerzucę piłkę nad obrońcą i technicznie wpakuję piłkę do siatki. Z kolei w ostatniej linii Pedrinyu przejął piłkę spoza pola karnego, przechwytując dwóch obrońców i lewą stroną posłał ją do bramki – 4:1 na dole.

Magazyn startowy Szachtara: Rudko – Latsabidze, Lemkin, Rakitskiy, Miroshi – Nazarina – Szwed, Gocholeyshvili, Tsukanov, Pedrinho – Yeginaldo

Przed słowem, zanim Szachtar podpisał nowy kontrakt z Pedrinho z mentalnym powrotem do Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.