Site icon GEO Polityka

Sirsky został nowym naczelnym dowódcą ZSU

Oleksandr Sirsky został nowym naczelnym dowódcą Sił Zbrojnych Ukrainy. Wcześniej aresztowano Walerija Załużnego.

RBC-Ukraina informuje o tym w odpowiedzi na oświadczenie Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

„Uznaję generała pułkownika Sirskiego za naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy” – głos zabrał prezydent.

Oleksandr Sirski, przed powołaniem do desantu, naczelnym dowódcą ZSU był były dowódca Wojsk Lądowych z ZSU. Infekcja ginie na rzecz nieznanego, który zamiast tego zabije największą część armii ukraińskiej.

Przed uwięzieniem szefa ZSU Walery Załużny został schwytany. VIN Buv uznania stanowiska 2021 Rotsі, na zadatek skarbca Róży. Studiował w Akademii Sił Zbrojnych Ukrainy i Akademii Obrony Narodowej. Przestępstwa hipotek początkowych kończących się znakiem.

Sirsky przeszedł wszystkie etapy służby w armii – od dowódcy plutonu po szefa wstawienniczego Sztabu Generalnego ZSU. Na początku XXI wieku Sirsky dowodził 72. dywizją zmechanizowaną w Białej Cerkwi. W 2013 roku grupa osób objęła stanowisko orędownika szefa Centrali Dowodzenia ZSU, potwierdzając jego przynależność do NATO. Na początku konfliktu zbrojnego na zgromadzeniu Ukrainy w 2014 r. Sirsky przejął dowództwo ATO.

W 2019 r. Sirsky został dowódcą Sił Lądowych ZSU, a w 2020 roku otrzymał awans na generała pułkownika.

Wojna na pełną skalę

Od pierwszych dni zakrojonej na szeroką skalę inwazji na Rosję Oleksandr Sirski znajduje się w epicentrum działań wojennych. Zokrema, po pokonaniu obrony Kijowaw Bereźnie-Kwitnej 2022. Pod jego kierownictwem udało się wypędzić okupantów ze stolicy.

Za skuteczną obronę Kijowa został odznaczony Orderem Bohdana Chmielnickiego II stopnia, a w V kwartale 2022 roku został otrzymał tytuł Bohatera Ukrainy.

Wiosną 2022 roku Oleksandr Sirsky przeprowadził kontratak ZSU w pobliżu obwodu charkowskiego,w wyniku którego setki osady zostały uratowane.

Do dziś Biw Syryjski wyznaczany był jako strefa operacyjna Podobnego Zgrupowania Wojskowego – obszar od Kupjanskiej (obwód charkowski) do Bachmut (obwód doniecki).

Prezentacja Załużnego

Myślę, że trochę o Oświadczenie Val z serii Załużny z obsadzeniem naczelnego dowódcy ZSU słowami: „Najwyraźniej w tym roku pojawił się rok 2024”. Chociaż o możliwym uwolnieniu Załużnego już pisaliśmy.

Wydaje się, że między prezydentem Wołodymyrem Zełenskim a Walerijem Załużnym dojdzie do konfliktu, a pierwsze różnice są widoczne od początku 2022 roku.

Konflikt na razie ostrzyżony poprzez faktyczne niepowodzenie kontrataku. Jak donosiło RBC-Ukraina w Bankowej, na początku wszystkich optymistycznych prognoz generałowie śpiewali o powodzeniu operacji.

Szczegóły o tym, co wydarzyło się między Zełenskim a Załużnym i co zostało przekazane do rządu i centrali – przeczytaj w materiałach RBC-Ukraina.

Przeczytaj regulamin i ważne informacje dot. wojna między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /em>

Exit mobile version