Reprezentacja hokejowa Ukrainy po porażce z Koreą przystąpiła do selekcji do Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku

Reprezentacja hokejowa Ukrainy pokonała reprezentację Republiki Korei w prekwalifikacyjnym turnieju światowym przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi.

RBC-Ukraina informuje o wynikach meczu.

Olimpiada 2026, kwalifikacje, III etap

Republika Korei – Ukraina – 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Shaibi: Mazur, 14:10, Vorona, 22:10, Deniskin, 49:31, Trakht, 50:03< /p> < p>

„Sinyo-zhovti” zaczął otwierać rakhunok w połowie okresu początkowego. Lyalka walczyła o krążek po drugiej stronie Majdanu i przegrała go na rzecz Mazura. Napastnik Sokoła od lewego skrzydła podbiegł do bramki i znakomicie pokonał bramkarza.

Przewaga reprezentacji Ukrainy została podwojona już na początku kolejnego 20-letniego meczu. Samotny Vorona przyjął podanie przed bramkę Koreańczyków i z zimną krwią posłał „dysk” ponad bramkę. Boroday i Kutsevich strzelili asystę.

Zmiażdżmy rakhunoka w środku ostatniej tercji. Podopieczni Dmitrija Khristicha rozegrali szokowy mecz. Najpierw Deniskin wykończył piłkę po obronie bramkarza, który nie trafił w rzut Pangelov-Yuldashev. A w przypadku pіvhvilini Trakht większość z nich celuje w najbliższy słupek z lewej strefy.

W nadchodzącej rundzie Ukraina połączy siły z Polską. „Orły” w pierwszym meczu pokonały reprezentację Estonii (4:0). Pojedynek odbędzie się 9 lutego. W nadchodzącej rundzie kwalifikacji kwartet będzie nie do pokonania.

Przed słowami, przed działaniami Trondheima zdecydowano o nie przybyciu Rosjan na Emergency 2025 z innych gatunków.